You are here: Home > Захворювання шкіри > Заразні захворювання шкіри

Заразні захворювання шкіри

Сикоз простий — хронічне запалення волосяних фолікулів у чоловіків (дуже рідко у жінок), зумовлене розладом функ­ції статевих залоз, травного каналу, захворюваннями приносових пазух, порушенням вуглеводного обміну та ін.

Сикоз розвивається па ділянках, покритих волоссям: бороді, вусах, бровах, віях, в носі, в пахвових ямках. Йому майже завжди передують повторні пошкодження епідермісу бритвою при” голінні, розм’якшення рогового шару при хронічному нежи­тю, екзема та ін.

Захворювання починається з виникнення поодиноких дрібних гноячків, пронизаних у центрі волоси­ною. При збільшенні їх кількості на обмеженій ділянці вони можуть з’єднуватися між собою і утворювати злегка припух­ле суцільне вогнище запалення шкіри з нерівною поверх­нею, вкритою гнійними кірками. Хворих турбує свербіж, паліиня, біль, інколи безсоння, вони дратівливі. Без старанно­го лікування в медичному закладі сикоз триває роками з пе­ріодами загострення і тимчасового поліпшення.

Ячмінь — гостре гнійне запалення волосяного мішечка і сальної залози вії, спричинюване стафілококом. Починає­ться появою з краю повіки синюшно-червоного твердуватого напівсферичної форми вузлика діаметром 2—5 мм, який чіт­ко відмежований від здорової шкіри.

Згодом на його верхівці утворюється маленький гноячок з жовтим вмістом. Через декілька днів він проривається або вміст його зсихаеться в кірку. Заживає без стійких слідів.

Якщо ячмінь не лікувати, у деяких пацієнтів може уражатися багато сально-волосяних комплексів з деформацією повіки. Вії, які випали, не від­новлюються; залишаються поодинокі волосини, які стирчать у різні боки. Інколи перебіг млявий, з неодноразовим загост­ренням і послабленням запального процесу.

Leave a Reply