You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Стрептодермія

Стрептодермія — зумовлений стрептококами гнійно-за­пальний процес переважно у верхніх шарах шкіри (імпети-го), рідше — у глибоких (ектима). Стрептококове імпетиго часто трапляється у дітей і молодих жінок, зрідка в чолові­ків, характеризується надзвичайно бурхливим розвитком клі­нічних проявів.

Спочатку з’являються невеликі червоні плями запальної го характеру, на поверхні яких протягом декількох годин виникають пухирці, вкриті тоненькою шкіркою. Через неї просвічує гнійний вміст.

При чуханні або дотику одягу, бі­лизни пухирці легко руйнуються, внаслідок чого оголяються ерозії з яскраво-червоним дном. З поверхні ерозій виділяє­ться міжтканинна клейка рідина (лімфа), яка підсихає в то­неньку жовту кірочку.

Після відпадання кірки залишається червонувата пляма з лущенням рогового шару епідермісу. Повне видужання при одиночних висипах настає через 5 —10 днів.

Якщо не застосовувати відповідного лікування і не вико­нувати елементарних правил гігієни, збудник імпетиго роз­носять сам пацієнт або його близькі, інфікуючи здорові ді­лянки шкіри (аутоінокуляція).

Через це виникають нові пухирці-гноячки. В таких випадках стрептодермія може тривати багато тижнів. Хворі скаржаться на незначне свер­біння, а при наявності ерозій — на слабкий біль, особливо при розташуванні висипу на ділянках, які зазнають розтя­гування (складки губ рота). Розвиткові захворювання нерід­ко передують нежить, гнійні виділення із вух та ін.

Стрептококове імпетиго дуже заразне і легко передаєть­ся через білизну, рушник, спільний посуд, при поцілунках, у деяких випадках може набувати значного поширення, особ­ливо в дитячих колективах.

Leave a Reply