You are here: Home > Захворювання шкіри > Конглобатні (нагромаджені) вугри

Конглобатні (нагромаджені) вугри

Конглобатні (нагромаджені) вугри частіше ура­жають чоловіків і є наслідком злиття звичайних та кулястих вугрів у суцільне з нерівною поверхнею вогнище. Воно інтен­сивно забарвлене в синюшно-червоний колір і мав щільну консистенцію.

Через деякий час виникають ділянки розм’як­шення і прорив з виділенням гнійно-сукровичної рідини. Загоюються конглобатні вугри нерідко з утворенням спотво­рюючих рубців.

Шкіра хворих на вугри має неприємний специфічний за­пах згірклого сала. Перебіг тривалий. Після видужання за­лишаються синюшного кольору застійні плями, які довго не зникають, а також різні рубці. У одного хворого можуть роз­виватися майже всі види вугрів, але інколи спостерігається ураження якою-небудь однією формою.

Лікування проводять комплексно у медичному закладі після старанного клініко-лабораторного обстеження.

Профілактика вугрового висипу полягає у запобіганні виникненню себореї і якісному кваліфікованому її лікуванні, дотриманні елементарних санітарно-гігієнічних правил до­гляду за шкірою і її придатками.

Слід звернути увагу на можливість наявності глистяної інвазії, недокрів’я, вплив шкідливих чинників різного плану. Важливе місце займає раціональне харчування. У багатьох хворих на себорею і вугри є схильність до запорів, їм рекомендують страви, ба­гаті на клітковину, а також послаблювальні засоби — ревінь, крушину, пурген тощо.

Відповідно до спадково-конституцій­них особливостей призначають відповідний режим, лікарські препарати, які нормалізують функцію сальних. залоз і про­цеси ороговіння епідермісу. При наявності себореї корисно застосовувати -дезинфікуючі розчини для протирання шкі­ри — саліциловий, борний, камфорний спирт та ін., а також змащувати її кремами «Маска», «Сніжинка» тощо.

Запобігання вугровому висипу тісно пов’язане з профі­лактикою себореї. Істотного значення в ній набуває догляд за жирною шкірою в домашніх умовах. Вранці і ввечері тре­ба умивати обличчя гарячою водою, споліскувати прохолод­ною і холодною.

Перед умиванням шкіру обличчя злегка протирають дитячим милом, нанесеним на м’яку мачулу чи волохату серветку. Деяким пацієнтам корисно мильну піну потримати на обличчі 4—6 хв. Мачулу обов’язково дезинфі­кують кип’ятінням.

Добре діє на шкіру така суміш: мильних стружок 80 г, перекису водню 20 мл, розчину аміаку 5 мл, камфорного спирту 1 г, борної кислоти 1 г, води 25 мл. Цією сумішшю змочують ватку і коловими рухами протирають шкіру обличчя.

Потім обмивають гарячою і холодною водою. Замість умивання гарячою водою можна покласти воло­хатий рушник на заздалегідь очищену від жиру шкіру (уми­ванням з милом). Компрес тримають до охолодження руш­ника, потім знову змочують гарячою водою, віджимають і кладуть на обличчя (3—4 рази).

Після цього шкіру швид­кими коловими рухами протирають льодом протягом 1—2 хп. Закінчують гігієнічні процедури протиранням обличчя салі­циловим, камфорним, борним спиртом, настойкою календули, яким-небудь лосьйоном.

Удень шкіру обличчя можна проти­рати 2.% розчином питної соди, 1 % розчином аміаку, су­мішшю рівних частин ефіру і спирту або соком лимона. При жирній густо вкритій комедонами шкірі обличчя ефективні соляні протирання: ватний тампон змочують гарячою водою, намилюють дитячим милом, наносять на нього дрібненьку кухонну сіль і коловими рухами обтирають обличчя, а потім обмивають його гарячою, холодного водою і спиртом.

Leave a Reply