You are here: Home > Захворювання шкіри > Кандидоз

Кандидоз

Кандидоз спричиняють різні дріжджеподібні гриби. Мож­ливість інфікування і розвиток захворювання посилюють тривала підвищена вологість, пошкодження епідермісу, кон­такт з різними хімічними речовинами, тривале лікування антибіотиками, кортикостероїдними препаратами, гіповітамі­нози, розлад функції травного каналу, ендокринних залоз, порушення вуглеводного обміну, тяжкі загальні інфекції, виснаження.

Прояви уражень шкіри і слизових оболонок дуже різно­манітні і залежать від розміщення вогнищ. Кандидоз шкіри переважно захоплює великі і малі складки: пахвинні, міжсід-ничні, під грудними залозами, міжпальцьові на руках і ногах, навколо відхідника і зовнішніх статевих органів.

Спочатку виникає почервоніння шкіри, на якій згодом з’являються плоскі з тоненькою шкірочкою невеликі пухирці, заповнені прозорим жовтуватим вмістом. Вони швидко перетворюють­ся в гноячки, які розвиваються, оголяючи червоні блискучі ерозії з різкими межами і нерівними обрисами. Останні ча­сто зливаються в суцільні вогнища.

У деяких пацієнтів переважають рожеві плями запаль­ного характеру з виразним лущенням без мокнення. На сти­ках шкіра червоніє, епідерміс набухає, місцями відшаровує­ться пластами без утворення пухирців.

Іноді по периферії таких вогнищ з’являються у вигляді нерівної смуги дрібні пухирці і гноячки. На руках найчастіше уражаються шкіра четвертої міжпальцьової складки і бічних поверхонь основ­них фаланг, рідше — другої і дуже рідко — першої складки.

Вогнища мають насичено червоний колір, нерідко спостері­гається мокнення, епідерміс розпушений, по периферії -бахромка лусочок або відшарування епідермісу білувато-сіро­го кольору. Часто в глибині складок виникають тріщини. Хворих турбує свербіж і паління. В окремих випадках ура­жаються білянігтьові валики і нігті.

Leave a Reply