You are here: Home > Захворювання шкіри > Ектима — глибоке гноячкове захворювання шкіри

Ектима — глибоке гноячкове захворювання шкіри

Ектима — глибоке гноячкове захворювання шкіри, спри­чинюване стрептококом. Найчастіше виникає на гомілках, стегнах, сідницях, рідко па інших ділянках тіла. Починає­ться з виникнення невеликого гноячка, який незабаром збіль­шується.

На його поверхні утворюється гнійно-кров’яниста товста кірка, яка прикриває виразку. Розміри ектими коли­ваються в межах 1—2 см. Перебіг хвороби 2—4 тиж, після чого кірка відпадає, відкриваючи трохи запалий, нерівний бурувато-сишошного кольору рубець.

Ектима виникає і роз­вивається швидше у разі нервової і психоемоційної перевто­ми, виснаження, нестачі вітамінів у харчовому раціоні, при захворюваннях печінки, крові, судин, корості, екземі, нейро­дерміті, при зловживанні алкогольними напоями, курінні та ін.

Хронічну виразку спричиняють стрепто- і стафілококи, вона розвивається із імпетиго, фолікуліту та інших піодер-мій. Проявляється вузликами запального характеру, які на­гнивають, перетворюються в абсцеси і проривають, утворюю­чи різних розмірів виразки. Перебіг неактивний, млявий.

Без старанного лікування триває декілька місяців і навіть років. Захворювання стимулюють елементарні травми, пору­шення санітарно-гігієнічних вимог, розлад функції нервової системи і внутрішніх органів, різні хронічні захворювання, алкоголізм, куріння та ін.

В умовах виробництва слід дотримувати загальносанітарних правил, дбати про безпеку і охорону праці, запобігати травматизмові, мікротравматизмові та ін.

Провідна роль у профілактиці гноячкових хвороб шкіри належить особистій гігієні. На кожному підприємстві повинні бути добре обладнані душові установки достатньої пропуск­ної спроможності, з індивідуальними шафами для одягу і спеціальними миючими розчинами, пастами тощо.

У кожному цеху, майстерні, на фермі мають бути необ­хідні медикаменти для подання першої допомоги (2 % спир­товий розчин йоду, 1—2 % спиртовий розчин брильянтового зеленого, рідина Новикова, перев’язочний матеріал та ін.).

Одним із основних напрямів у профілактиці захворювань вважають підвищення опірності і захисних сил організму людини. Проведення систематичних медичних оглядів дозво­ляє своєчасно виявити і лікувати різні захворювання, які можуть стимулювати гноячкові ураження шкіри.

Leave a Reply