You are here: Home > Захворювання шкіри > Дємодикоз

Дємодикоз

Дємодикоз спричиняє кліщ демодекс (залозниця), який паразитує у волосяних мішечках, сальних залозах і їх вивід­них протоках незміненої шкіри обличчя, зовнішніх вушних проходів, на волосистій частині голови.

Цей паразит довгий час може бути сапрофітом (мікроорганізм, що живиться ор­ганічними речовинами відмерлих організмів), не зумовлю­ючи ніяких хворобливих змін на шкірі.

Нерідко захворю­вання починається з виникнення на обличчі невеликих чер­воних плям, часто вкритих ніжними білими лусочками. Зго­дом на вогнищах почервоніння з’являються маленькі вузли­ки з гноячками на верхівках. У більшості пацієнтів вузлики і гноячки помітно виступають над рівнем шкіри і відокрем­лені між собою. Інколи спостерігається стійке розширення поверхневих кровоносних судин шкіри і поява рожевих вуз­ликів.

Така клінічна картина нагадує рожеві вугрі. У деяких випадках захворювання починається висипом вузликів і гноячкі,в, а пізніше приєднується почервоніння, набряк і лущен­ня шкіри обличчя.

Перебіг демодикозу хронічний. Найчастіше загострення розвивається навесні і влітку. Характерними ознаками захво­рювання є значне погіршення клінічних проявів після уми­вання водою з милом, що свідчить про підвищену чутливість шкіри до цих факторів.

Діагноз підтверджується виявленням збудника за допомогою мікроскопічного дослідження лусо­чок, вмісту гноячків, секрету сальних залоз з ділянок ура­ження шкіри. Лікування призначають у медичному закладі. Профілактика передбачає дезинфекцію білизни і виконання загальних санітарно-гігієпічних вимог, спрямованих на зміц­нення здоров’я.

Leave a Reply