You are here: Home > Захворювання шкіри > Дерматофітій

Дерматофітій

З дерматофітій найпоширеніші грибкові ураження (мі­коз) стіп і кистей (стара назва — епідермофітія), спричиню­вані червоним і міжпальцьовим трихофітонами.

Зараження відбувається при безпосередньому контакті (рідко) і при ко­ристуванні чужими шкарпетками, панчохами, взуттям, які були у вжитку хворого, а також в громадських лазнях, ду­шових, басейнах, спортивних залах та ін.

Інфікування і роз­виток хвороби стимулюють авітаміноз, розлад діяльності нервової системи, внутрішніх органів, порушення кровообігу кінцівок, підвищене потіння, плоскостопість, вузькі міжпальцьові проміжки, тісне чи занадто просторе взуття, гумове взуття, потертості, садна, недотримання елементарних сані­тарно-гігієнічних вимог щодо догляду за шкірою ніг і рук, а також несприятливі умови виробництва: висока і низька температури, підвищена вологість та ін. Хворіють частіше ‘дорослі.

За клінічними ознаками виділяють: лусочкову (виразні? лущення), дисгідротичну (пухирці, пухирі, ерозії), інтертри-гінозну (з запрілостями) форми і оніхомікоз (ураження ніг­тів). Нерідко спостерігається комбінація клінічних проявів у одного хворого.

Починається лущенням, почервонінням, пухирцями, пухирями на склепінні стіп, в міжпальцьових складках і на бокових поверхнях пальців. У деяких хворих процес може розвиватися гостро з ураженням усієї шкіри стіп, її набряком, утворенням ерозій великих розмірів і втра­тою працездатності. Протягом 2—3 тиж запальний процес згасає, настає клінічне видужання.

Іноді спостерігається алергічна реакція внаслідок сенси­білізації (підвищеної чутливості) організму грибами-збудни-ками. У таких випадках з’являються висипи у вигляді чер­воних плям, вузликів, пухирців на віддалених від основного вогнища ділянках шкіри, а у декотрих пацієнтів — по всьому тілу. В алергічних висипах збудника не знаходять. Без ліку­вання перебіг багаторічний з періодами загострення і поліп­шення.

Leave a Reply