You are here: Home > Захворювання шкіри > Боротьба з надмірним потінням

Боротьба з надмірним потінням

Захворювання характеризуються кількісним і якісним розладом потовиділення. Підвищене виділення поту (гіпер-гідроз) у здорової людини може бути викликане посиленою м’язовою роботою, високого температурою повітря та ін.

Значне потіння спостерігається при психічних переживан­нях, клімаксі, різних загальних захворюваннях тощо. Місце­ве підвищене потовиділення обмежується ділянкою долонь, підошов, пахвових ямок, зовнішніх статевих органів, проме­жини.

Пітливість стіп веде до розм’якшення і розпушування рогового шару епідермісу, виникнення тріщин і ерозій, що посилює можливість ураження шкіри грибковою та гноєтвор­ною інфекцією. Піт на ногах часто має дуже неприємний запах. Підвищена пітливість під пахвами стимулює виник­нення гноячкового захворювання — гідраденіту.

Боротьба з надмірним потінням полягає в нормалізації функції потових залоз засобами санітарно-гігієнічного догля­ду за шкірою, а також медикаментами місцевого призначення. Особам, схильним до підвищеного потіння, не слід носити виробів із синтетичних тканин.

Рекомендовані повітряні вап­ни, купання в природних водоймищах чи басейнах, обтиран­ня всього тіла розчином оцту (1 частина оцту на 4 частини води).

При підвищеній пітливості стіп слід щоденно мити їх теплою водою з милом, старанно висушувати рушником і протирати лосьйоном «Фініш» чи «Гігієна», 1 % розчином та­ніну або формаліну, формідроном, кожен ранок надягати свіжі випрані і випрасувані бавовняні шкарпетки, панчохи. Значно зменшують пітливість ванночки з відвару дубової кори, кропиви, череди, ромашки, які бажано робити 1—2 ра­зи на тиждень перед сном.

Запрілості, тріщини, садна, які виникли внаслідок підви­щеного потіння, після обстеження на паразитарні гриби лі­кують ванночками з теплого розчину калію перманганату (рожевий колір), змащуваннями 2 % розчином брильянто­вого зеленого. Ефективно діють проти потіння присипки «Гальманін», борна кислота і окис цинку в рівних частинах, запашний тальк тощо.

При пітливості стіп небажано носити гумове взуття. Ви­користовуване взуття повинне бути підігнаним і зручним.

При надмірному потінні під пахвами доцільно застосовувати дезодоранти — олівець «Дезодор», рідину «Одорекс», а також 2 % саліциловий, камфорний, борний, резорциновий спирт, настойку календули після миття водою з милом і ретельного висушування рушником з подальшим припудрюванням ди­тячою присипкою, сумішшю окису цинку, тальку і борної кислоти в рівних пропорціях.

Ці розчини і присипки можна вживати для зменшення пітливості рук. Надмірна пітливість у деяких людей залежить від розладу діяльності нервової системи, тому важливим заходом у цьому напрямі є піклу­вання про зміцнення всього організму, зокрема центральної нервової системи.

Leave a Reply