You are here: Home > Виховання дітей > Значення сну у фізичному розвитку дітей

Значення сну у фізичному розвитку дітей

У фізичному розвитку дітей особливо важливе місце займає сон. У стані сну діти проводять більше 1/3 свого життя, тому дітям, передусім школярам, необхідно забезпечити нормальний, здоровий і сон.

Для цього необхідно перед сном обов’язково провітрити кімнату, але температура повітря в ній повинна бути на рівні 15—16°Ц  і ні в якому разі не опускатись нижче 10.

Дуже корисно, коли діти сплять в спеціальній довгій сорочці, яка не заважає шиї, рукам і не стискує грудну клітку. Узимку ді­тей необхідно вкривати теплою ковдрою, обов’язково з підковдрою. Спання без підковдри не гігієнічне для здоров’я дітей, забруднює і псує ковдру.

Влітку треба привчати дітей укриватись тканинною  ковдрою| або простирадлом. Від дітей необхідно вимагати під час сну три­мати руки поверх ковдри. Не треба привчати дітей до дуже м’якого ліжка; зовсім не бажано, щоб діти спали на перині.

Це призводить до перегрівання і потіння, що небезпечно для здоров’я  дитини. Найкраще для дітей ліжко з металічною сіткою і матрац, набитий  волосом або морською травою.

Необхідною умовою гігієни сну є щоденне провітрювання постелі. Для цього вранці, поки школяр виконує свій ранковий туалет,  треба відкинути ковдру на спинку ліжка, щоб провітрювалися ковдра і простирадло.

Після сніданку школяр повинен прибрати свою постіль. Раз на тиждень постіль необхідно виносити на двір для очищення від пилу, а ліжко протерти ганчіркою,  змоченою в гасі, щоб не було блощиць. Тоді ж бажано міняти постільну бі­лизну дітям.

При всіх обставинах простирадло, підковдру й наво­лочку необхідно міняти раз на 10 днів. Починаючи з дня народжен­ня, кожна дитина обов’язково повинна мати своє окреме ліжко. Особливо неприпустиме спання в одному ліжку двох дітей шкіль­ного віку.

Сон у ліжку вдвох примушує дітей приймати незручну позу, стомлює їх, неминуче змушує дихати видихуваним сусідом повітрям, часто приводить і до онанізму. Якщо  немає  окремого ліжка для кожної дитини, його можна замінити топчаном, розкладушкою.

Ні в якому разі не слід укладати дітей прямо на підлозі, де температура завжди низька і, крім того, скупчується багато пилу. При всіх обставинах і труднощах необхідно не допускати спан­ня дітей удвох.

Під спальні дітей, як правило, треба відводити в приміщенні найкращу кімнату, де багато світла й повітря. Кімната, де живуть діти, не повинна бути заставлена громіздкими меблями, бо зайві меблі зменшують кількість повітря, утруднюють прибирання, збільшують запиленість кімнати. Часто діти сидять і граються на підлозі. А в нижніх шарах повітря міститься найбільше пилу, яким дихають діти.

Якщо немає можливості виділити для дитини окремої кімна­ти, вона повинна мати свій куточок, якнайдалі від ліжок до­рослих.

Треба постійно дбати також про гігієну одягу дітей. Дитячий одяг має задовольняти певні гігієнічні вимоги. Для білизни дітей найкраще користуватися бавовняною тканиною.

Вона хоч і не має великої здатності захищати тіло від втрати тепла, але зате її можна добре прати і кип’ятити. Для плаття чи костюмів краще вибирати світлофарбовані тканини, иа яких добре помітне забруд­нення.

Leave a Reply