You are here: Home > Виховання дітей > Значення сну для малої дитини

Значення сну для малої дитини

Сон — кращий відпочинок для нервової системи, насущна по­треба організму, особливо зростаючого. Отже, треба дбати про те, щоб дитина достатньо спала.

У перший місяць свого життя новонароджений спить майже цілу добу. Чим старшою стає дитина, тим менше вона спить удень. До 2—3 місяців дитина спить удень 3 рази по 2 години і 10 годин уночі.

Десятимісячній дитині теж треба спати тричі на день, але не так довго — по півтори години. А всього за добу їй належить спати близько 15 годин.

Однорічну дитину вдень укладають спати 2 рази, нормальна тривалість її сну — 13 1/2 годин на добу.

Особливо добре діти сплять на вільному повітрі. Якщо цього організувати неможливо, то треба одягнути дитину майже так, як для гуляння, і покласти під відчиненою кватиркою. У крайньому разі необхідно добре провітрити кімнату, не боючись того, що в ній стане трохи холодніше.

Коли дитина здорова, неголодна і їй тепло (але не жарко), вона спить спокійно. Якщо дитина плаче, не засипає, треба вияснити причину цього. Буває, що винні самі дорослі: розбурхали дитину, насильно нагодували і т. п.

Може бути, що в кімнаті жарко або дитині незручно лежати. Щоб такого не трапилось, треба перед сном переповити її. Дітей старшого віку необхідно посадити на горщик, умити. Зайвий шум, яскраве світло зава­жають заснути, тому треба затулити лампу, ходити й розмовляти тихше. Добиватися повної тиші немає потреби.

Ні в якому разі не можна колихати немовля. Головокру­жіння, яке виникає від цього, розладнує здоров’я, дитина стає нервовою.

Tags:

Leave a Reply