You are here: Home > Виховання дітей > Значення прогулянок для малих дітей

Значення прогулянок для малих дітей

Чим більше часу перебуває дитина на вільному повітрі, тим корисніше це для неї. Потреба у кисні в дітей над­звичайно велика. Досить сказати, що за добу немовля пропускає через легені більше повітря, ніж доросла людина.

Якщо дитина народилася весною або влітку, то вже день-два після народження її можна на 10—-15 хвилин винести на повітря. Взимку уперше здорового новонародженого треба виносити на повітря через 2 тижні, вибравши ясний тихий день коли мороз не перевищує 10 градусів.

Тривалість перших прогу­лянок — 10—15 хвилин. Поступово прогулянки здовжуються Гуляти з дитиною рекомендується два рази на день. Малим ко­рисно і спати надворі. Перебування на повітрі не треба відміняти навіть у хмарну погоду, якщо тільки температура не падає нижче 20 градусів морозу. Від сильного вітру дитину треба захищати, поставивши, наприклад, коляску з підвітряного боку будинку! Закривати обличчя не слід.

Одягають дитину відповідно до погоди, враховуючи, що пере­грівання або охолодження завдають шкоди. Для зимового часу дуже добре пошити простьобаний мішок, в якому дитину укла­дають спати надворі.

Влітку діти повинні цілий день бути на свіжому повітрі. Спо­вивати і підмивати їх також можна на повітрі, але в захищеному від вітру місці. Ні в якому разі не можна залишати грудну ди­тину на сонці.

Кожна мати хоче виростити міцну, вгодовану дитину. Отже, вона не повинна забувати про величезну користь свіжого повітря.

Мало того, що дитина досить часу буває надворі, вона і в примі­щенні повинна завжди дихати чистим повітрям. Для цього про­вітрюють кімнати навіть у холодну   погоду 5—6 разів на день, відчиняючи на 15—20 хвилин кватирку. Якщо вітер дме просто у вікно, треба затягнути кватирку марлею.

Leave a Reply