You are here: Home > Виховання дітей > Загартування дитини

Загартування дитини

Загартовувати потрібно дітей з груд­ного віку. Насамперед не слід кутати дітей, у теплу погоду загортати у ватні ковдри, зав’язувати шию хусткою,  прикривати го­лову чепчиком, косинкою — все це не дає ніякої користі і може пошкодити здоров’ю.

Вже у півтора-два місяці дитині,   якщо тільки температура повітря не нижча 20 градусів, рекомендується робити повітряні ванни.

Для цього дитину 1 або 2 рази на день  кладуть на 2—3 хвилини голеньку на ліжко. Поступово дитина звикає і до більші холодного повітря. Тоді можна не припиняти ванни навіть при 16 градусах тепла.

Поступово слід збільшувати і тривалість повітряної ванни: до,б місяців її доводять до 5 хвилин і повторюють! по 4 рази на день. Дитина однорічна може приймати і півгодинну! повітряну ванну. Лежати дитина  повинна і на спині і на животі.

Влітку повітряні ванни краще робити на свіжому повітрі, у затінку, але поблизу від освітленого сонцем місця.

Дуже   корисні   вогкі   обтирання.   Робити   їх  треба   починати,, коли дитині мине 3—4 місяці. М’яку рукавичку вмочують у пі­дігріту до 37 — 38 градусів воду і злегка обтирають дитині спо­чатку руки (одразу ж треба їх насухо витерти), потім ноги, груди, живіт,  спинку.

Поступово  треба  знижувати  температуру  води, щоб для  12-місячної дитини вона не перевищувала 25 градусів тепла. Обтирання повинні бути приємними для дитини. Якщо вона тремтить, синіє, плаче, треба тимчасово припинити обтирання і порадитися з медичним працівником.

Tags:

Leave a Reply