You are here: Home > Виховання дітей > Як виховувати дітей

Як виховувати дітей

Застарілі звички викорінювати значно важче.Батьки повинні з великим терпінням, уважно і систематично виробляти у дітей звичку до непорушності свого слова: взяв книж­ку в бібліотеці чи в товариша — поверни вчасно; позичив щось — негайно поверни; зіпсував чужу річ — обов’язково відшкодуй; пообі­цяв більше не спізнюватися в школу — приходь до школи вчасно і т. ін.

Шляхом систематичного вправляння і вимогливості до дітей у додержанні свого слова батьки сприятимуть вихованню в них сильної волі, точності, розпорядності і зібраності, а також міц­них культурних звичок.

Якщо дитина дістала добру оцінку в школі, то за це її треба похвалити, але для нагороди тут немає ніяких підстав.

Вчитися добре — це її обов’язок. Якщо дитина виконала свій побутовий обов’язок: підмела хату, приготувала їжу, нагодувала порося і т. ін., за це необхідно похвалити. Для нагороди тут теж немає підстав, бо вона виконала свій обов’язок.

Неправильно і дуже шкідливо привчати дітей до виконання своїх обов’язків за певну нагороду: «Якщо одержиш п’ятірку в школі» або «Якщо підметеш у хаті, дам гроші , чи куп­лю щось». Такі методи виховання згубні для батьків.

Проте діти іноді проявляють велику ініціативність і старан­ність, щоб підкреслити свій синівський обов’язок. Так, дівчинка поряд з виконанням своїх прямих обов’язків вирішила зв’язати для загального користування скатерку, сплести кошика, пошити маленькій сестрі платтячко.

Хлопець з власної ініціативи напо­легливо взявся за те, щоб відремонтувати санчата братіку, виго­товити для господарських потреб дорослих певну річ, скосити сіно, обкопати дерева в саду і т. ін.

Такі вчинки дітей заслуговують не лише схвалення, але й подяки і навіть нагороди. Правильно буде за проявлену ініціативу і старанність у подібних випадках нагородити дитину книжкою, коньками, лижами, санчатами, іграшками або купити позачергово черевики, сорочку тощо. За всіх обставин нагородження дітей грошима є неприпустимим.

Leave a Reply