You are here: Home > Виховання дітей > Харчування дітей

Харчування дітей

Не слід давати дитині багато їсти безпосередньо перед сном. Вечеряти треба не менш як за годину перед укладанням у постіль.

Недосипання завдає серйозної шкоди організму, діти стають плаксивими,   капризними,   підвищується   їх   сприйнятливість   до різних хвороб, вони повільніше зростають і менше набувають ваги.  Після того як дитину відлучили від груді, харчу­вання її  повинно ставати все більш різноманітним.

В міру збіль­шення кількості зубів можна і треба давати дитині тверду їжу. Які продукти корисні? За день дитині треба дати півлітра мо­лока (в тому числі й те, що іде на готування різних страв). Більше давати не рекомендується. Не можна утоляти спрагу дитини мо­локом — це не питво, а їжа, і в дитини може зменшитись апетит. М’ясо й рибу слід давати не щодня, а 4—5 разів на тиждень. Жирні сорти м’яса й риби для дітей не корисні. Дитина 3 років може з’їдати по одному яєчку через день, а старша за 3 роки -щодня.

У деяких дітей білок спричинює появу сверблячого висипу. В цьому випадку треба зовсім відмовитися від яєць. Дуже к рисним для дітей є сир, його добре чергувати з яйцем.

Щодня дітям треба давати хліб, масло, цукор, овочі сирі і ва­рені. В овочах, ягодах і фруктах містяться життєво необхідні мінеральні речовини і вітаміни.

Для збереження вітамінів, які можуть руйнуватися в процесі приготування їжі, треба додержу­вати таких нескладних правил: не залишати надовго очищені овочі у воді або на повітрі, класти їх у киплячу воду або в бульйон, варити під покришкою, зайвий раз не розігрівати овочеві й фрук­тово-ягідні страви.

Tags:

Leave a Reply