You are here: Home > Виховання дітей > Виховання здорової дитини

Виховання здорової дитини

День маляти. Найкраще, коли дитина встає рано — десь о 7-ій годині. Півгодини йде на ранковий туалет, стільки ж па сніданок. Близько 12 годи­ни — обід, о 10—підвечірок. Вечеряти діти повинні о 19 годині. Лягати спати — не пізніше 21.

Діти від 1 до 1,5 року повинні спати двічі на день — приблизно з 10 до 12 і з 16.30 до 18 години. Найкорисніший сон на свіжому повітрі. Діти від 1,5 до 3 років сплять удень раз — після обіду.

Кожна мати прагне передусім добре нагодувати дитину і завжди за­смучується, коли маля відмовляється від їжі. Чому у деяких дітей зникає апетит? Відповідь на це неоднозначна: або в здоров’ї дитини стались якісь негативні зрушення, або батьки зробили якусь помилку в її годуванні .

Цілком здорові діти при чіткому режимі дня і розумному став­ленні до харчування з боку дорослих їдять охоче, із задоволенням.

Інколи апетит у дітей знижується тільки через те, що їжа одноманітна: день у день повторюються одні й ті самі страви, до того ж не дуже смачні. Треба порадитися з лікарем і внести в меню змініи, зробити його різноманітішим.

Буває й так: їжа смачна і гарно подана, здається, все має сприяти апе­титу, але дитина не їсть. Тоді доводиться шукати причину в порушеннях режиму харчування.

Якщо малюк їсть, коли йому заманеться чи коли це комусь з дорослих зручніше, якщо в сім’ї нема твердо встановлених юдин сніданку, вечері і діти самі вирішують, коли їм щj- небудь «пере­кусити», нічого дивуватися, що за столом вони погано їдять,— апетит перебито!

Велику помилку роблять у багатьох сім’ях, коли примушують дітей їсти понад силу. Погрожування формують негативне ставлення не тільки до їжі, а й до всієї обстановки, пов’язаної з харчуванням. Потім вже при одному вигляді чи пахощах їжі у дитини починається блювання, апетит зникає, щойно маля сідає до столу.

В деяких сім’ях при годуванні дітей батьки умовляють їх, розповідають казки, читають книги, співають пісні, навіть танцюють… Такі «вистави» луже шкідливі, бо відвертають увагу маляти від їжі, в результаті чого зни­жується виділення травних соків, апетит стає ще гіршим.

Втрата апетиту нерідко спостерігається при запаленні мигдаликів, аде­ноїдах, гострих і хронічних інфекційних захворюваннях. Після одужання апетит звичайно відновлюється.

Взагалі треба терпляче привчати дітей їсти все, допомагати їм долати негативне ставлення навіть до тих страв, які їм не подобаються. Почніть давати ці страви з дуже маленьких порцій і поступово їх збільшуйте.

Можна ще порадити не говорити при дітях про те, чого ви самі не лю­бите, не скаржитися на поганий апетит дитини, не дуже радіти, коли вона поїсть добре. Надмірна увага впливає іноді негативно.

Батькам сіг’д пам’ятати, що в дітей раннього віку всі шлункові захво­рювання перебігають майже однаково. Точний діагноз вдається поставити тільки в лікарні, прп відповідних обстеженнях. Тому батькам треба бути особливо обережними при підборі дитячих страв.

Відпочинок, загартування, заняття спортом — корисні і малятам, і школярам.

Leave a Reply