You are here: Home > Виховання дітей > Виховання у дітей почуття дружби і товаришування

Виховання у дітей почуття дружби і товаришування

Батькам необхідно передусім знати, з ким дружить їх дитина, знати мотиви цієї дружби, щоб допомогти їй вчасно розібратися в правдивості товариських стосунків.

Грубе втручання батьків у справу вибору товариша не дасть ніякої користі, а буде підбурю­вати дітей проти них. До товаришів дітей треба ставитись з пев­ною повагою і тактовно.

Не можна ображати дітей при товаришах і, навпаки, принижувати гідність товаришів в очах дітей, підбурю­вати їх проти друзів.

Треба уважно, проникливе вдивлятися в то­вариські взаємини дітей, допомагати правильно оцінювати став­лення один до одного, виховувати в них критичне ставлення до своїх вчинків і до вчинків товариша.

Неправильно буде виправдо­вувати чи осуджувати вчинки дітей по відношенню до товариша, не знаючи мотивів цих вчинків. Неправильно буде також і від­мовчуватись або обмежуватись жартами чи словами «Самі розбе­ріться», якщо діти звертаються за порадою.

Правильно роблять ті батьки, які, до кінця вислухавши дітей, дадуть їм об’єктивну батьківську пораду, та ще й скажуть: «давай разом подумаємо як краще», або «ти правильно помітив», «ти вмієш розбиратись у вчинках товаришів» і т. ін.

Такі дружні розмови з дітьми в інтимних справах дружби й товаришування сприяють контакту між дітьми і батьками, зміцнюють авторитет батьків, виховують повагу до них. З такими батьками діти будуть завжди відвертими, щирими, будуть ділитися з ними в усіх своїх радощах І невдачах, шукати у них поради.

Деякі батьки не допускають дружби між юнаками і дівчатами, вважаючи її непристойною. Інші намагаються якнайраніше здру­жити своїх дівчат з хлопцем, який прийшовся до вподоби. Є й такі батьки, що найменші прагнення дітей різної статі до дружби роз­цінюють як залицяння. Все це крайності, які шкодять правиль­ному вихованню почуття дружби і товаришування.

Tags:

Leave a Reply