You are here: Home > Виховання дітей > Виховання дітей

Виховання дітей

Обов’язок дорослих — наполегливо прищеплювати дітям не­терпимість до бруду, неохайності. Хай вони самі прибирають іграшки, акуратно складають і розвішують одяг на ніч, ставлять взуття на місце.

Звичайно, дитина буде чистою й акуратною лише в тому ви­падку, коли дорослі показують їй приклад власною поведінкою

Фізичне виховання. Зніжені діти хворіють значно частіше! ніж загартовані. Навіть немовля необхідно загартовувати, тим більше це стосується до дитини одного року, до дошкільника.

Перша вимога — не кутати дитину ні вдома, ані на вулиці; друге — різними заходами привчати її організм до змін темпера­тури. З цією метою провадять обтирання, обливання, купання, а також повітряні і сонячні ванни.

Перш ніж приступити до загартовування, треба звернутися за допомогою до лікаря або фельдшера. Не кожній дитині однаково корисні всі ці процедури.

Якщо будуть призначені обтирання або обливання, то спочатку беруть воду, підігріту до ЗО градусів, потім її температуру посту­пово знижують і нарешті використовують теплу.

Починати купатися в річці дозволяється при температурі води не нижче 22 градусів. Якщо вода холодніша за 16 градусів, вона може завдати дитині шкоди. Діти не повинні залишатися у воді доти, поки посиніють губи і з’явиться озноб. Неодмінно треба вчити дітей плавати. Це корисно для здоров’я і здасться у житті.

Після обтирання, обливання або купання дитині треба витер­тися досуха і старанно розтерти тіло рушником.

Сонячне проміння зміцнює організм, сприяє запобіганню ра­хіту та інших захворювань. Проте перегрівання на сонці може негативно вплинути на нервову систему. Тому треба стежити, щоб діти не грілися занадто довго на сонці і обов’язково захища­ти голову панамкою, косинкою.

Не можна дозволяти дітям довго бігати на сонці в самих трусиках, хлопчикові надівають ще легку сорочечку, дівчинці — платтячко і, звичайно, легкий головний убір. Рухи потрібні дитині кожного віку, це необхідна умова нор­мального росту і розвитку.

Батькам слід враховувати цю природну потребу, не примушувати дітей дуже довго сидіти чи стояти на од­ному місці або в одній позі. Неправильно вважати рухливі ігри і біганину дітей зайвими, шкідливими. Проте й надмірні рухи треба стримувати, тому що діти ще не навчилися зважувати свої сили.

В перші п’ять-шість років життя головне значення у фізичному вихованні дітей мають рухливі ігри. Батькам рекомендується купити дитині м’яча, зробити скакалки, санки, обруч.

Треба, щоб іграшки відповідали зросту і фізичним можливостям дитини.

Leave a Reply