You are here: Home > Виховання дітей > Штучне вигодовування дітей

Штучне вигодовування дітей

Штучне вигодовування. Якщо дитина не може одержати груд­ного молока,   застосовують штучне  вигодовування.   За  складом до жіночого молока підходить молоко тварин, проте в нерозведеному вигляді воно мало придатне для немовляти, тому його треба розводити.

Існують  різні   комбінації молочних  сумішей,   різні пропорції складових частин. Про це треба порадитися з лікарем.

Штучно вигодовувана дитина, особливо в перші місяці життя, потребує постійного нагляду лікаря, фельдшера або медичної сестри.

Для приготування сумішей можна використати не тільки коров’яче, але й козяче молоко. За умовами клімату доводиться давати молоко і деяких інших тварин.

При штучному вигодовуванні незмірне зростають вимоги до чистоти їжі. Перш за все треба бути цілком упевненим, що тва­рина здорова, і при доїнні суворо додержувати всіх правил гігі­єни.

У хліві повинно бути чисто, тварина щодня старанно вичи­щена, вим’я вимите з милом, хвіст прив’язаний під час доїння до ноги. Раніш вважали, що корову, якщо її молоко дають груд­ній дитині, треба годувати сухим кормом.

Тепер цю думку від­хилено, навпаки, зелений корм поліпшує якість молока, насичує його вітамінами. Не слід давати корові корму (помиї, лушпиння і т. п.), від якого в неї буває понос.

Незбиране або розведене відваром молоко розливають у чисті пляшечки (по одній порції в кожну), затикають їх чистою ватою і ставлять у каструлю.

На дно каструлі кладуть ганчірочку і на­ливають воду до рівня молока в пляшечках. Хвилин через 5—10 після того, як вода закипить, якомога швидше охолоджують пля­шечки і зберігають їх при температурі не вище 10 градусів тепла.

Відразу ж після годування треба помити пляшечку спочатку холодною, а потім гарячою водою з содою і милом. Соску слід на годину покласти в розчин питної соди (1 чайна ложка на склянку води). Вранці всі соски кип’ятять, а потім тримають їх у закри­тій баночці.

Коров’яче молоко перетравлюється довше, ніж материнське, тому годувати дитину треба не через 3, а через 31/а години, суворо додержуючи цих строків.

Кількість суміші, яку протягом доби повинна одержати ди­тина, залежить від її віку й ваги.

Лікар або фельдшер, який встановлює режим годування, ке­рується таким: у віці від 2 тижнів до 2 місяців вага суміші по­винна дорівнювати 1/8 ваги немовляти; від 2 до 4 місяців — 1/6 ваги; від 4 до 6 місяців — 1/4 ваги; від півроку до 1 року —1/3 ваги, але не більше 1 кілограма. Якщо, наприклад, тримісячна дитина важить 5400 грамів, то за добу вона повинна одержати 900 гра­мів їжі.

Треба уважно стежити за тим, щоб не перегодовувати не­мовля, тому що при неповному перетравлюванні штучної їжі (але не грудного молока) легко виникає розлад травлення.

Не треба намагатися дати дитині стільки суміші, скільки вона може з’їсти. Керуватися слід таким принципом: немовля повинно одержувати найменшу кількість штучної їжі, при якій воно добре розвиває­ться і набуває ваги. Визначити цю норму може тільки медичний працівник. Якщо дитина перебуває на штучному годуванні, її треба особливо часто і регулярно показувати лікареві або фельд­шеру.

Зважаючи на недоліки штучного вигодовування, лікар дозво­ляє раніше давати дитині соки і підгодовування.

При штучному вигодовуванні дитина слабіша, а тому за нею треба особливо добре доглядати, точно і акуратно виконувати вказівки лікаря або фельдшера.

Tags:

Leave a Reply