You are here: Home > Виховання дітей > Що готувати дітям від 1 року до 4 років

Що готувати дітям від 1 року до 4 років

На сніданок можна рекомендувати будь-яку кашу або кар­топлю, макарони, яйце або сир, склянку молока або кофе з мо­локом, чай з молоком, хліб (булочку) з маслом.

На обід — суп овочевий або з крупів, борщ. В суп можна по­класти м’ясні або рибні фрикадельки, просто молоте м’ясо. Ба­гато супу давати не слід, звичайна денна порція — 1—І1/2 склянки.

Друга страва — овочеві котлети, пюре, сирники з сметаною, м’ясна котлета з гарніром, круп’яна запіканка. Третя страва: кисіль, компот, фрукти.

На полуднування добре дати простоквашу, молочний кисіль або молоко з булочкою чи печивом. Вечеря складає­ться звичайно з сирної, овочевої або круп’яної страви і склянки молока або чаю з молоком.

Не треба дозволяти дитині – їсти надто багато хліба, це псує апетит. Можна дати трохи солоної їжі — кусочок оселедця, со­лоний огірок. Консерви не рекомендуються.

Діти, старші за чотири роки, можуть їсти те саме, що й дорослі, за винятком надто  гострих, жирних і пряних страв.

Повноцінним є тільки різноманітне харчування. Треба подбати про те, щоб однакові страви не повторювались, скажімо, вранці й увечері, день у день.

Якість харчування не визначається тільки його складом і кількістю. Воно багато в чому залежить від того, чи своєчасно і чи з апетитом поїла дитина.

Діти старше одного року, як правило, повинні їсти 4 рази на день: сніданок — між 7 год. ЗО хв. і 9 год., обід — о 12—13 год. дня, полуднування — о 16 год., вечеря — о 19—20 годині.

В проміжках між сніданком, обідом, вечерею не слід давати дітям солодкого, хліба, молока. Діти повинні знати певні години приймання їжі і власне місце за столом. При безладному харчу­ванні їжа засвоюється значно гірше.

У молодшому віці не всі діти мають добрий апетит і не завжди охоче їдять нові для них страви. Незважаючи на це, треба привчати їх до різноманітного харчування, навіть і тоді, коли доводиться більше часу повозитися.

Неодмінно треба, щоб за столом завжди були спокійна обста­новка і ніщо не розважало дітей. На другому році життя діти по­троху починають їсти самостійно, без допомоги дорослих.

Треба дати дитині ложку в руки, але годувати її на перших порах ін­шою ложкою. Не слід поспішати, підганяти дитину. Всю порцію їжі треба покласти на тарілку зразу.

Якщо дитина все ж таки їсть погано, необхідно показати її лікареві. Треба взнати, чи не є причиною цього якесь захворю­вання, наприклад глисти.

Не слід загрожувати за поганий апетит покаранням, кричати-це тільки викликає ще більшу огиду до їжі. Немає рації і розва­жати дитину під час обіду, розказувати їй казки. Може, слухаючи, вона і з’їсть всю порцію, але користі від такого годування мало. Все, що з’їдається без апетиту, набагато гірше засвоюється орга­нізмом. Добиватися свого треба терпінням і, звичайно, намага­тися смачніше готувати.

Особливу увагу важливо звернути на вміст вітамінів у їжі.

Tags:

Leave a Reply