You are here: Home > Виховання дітей > Гімнастика для немовлят

Гімнастика для немовлят

Якщо дитина недостатньо рухається, в неї будуть неміцні м’язи, суглоби, сповільнюється і загальний її розвиток. Рухи необхідні кожній малій дитині.

Доступні за віком фізичні вправи дають надзвичайно велику користь. Глибше і ритмічніше стає дихання, міцніє серцево-су­динна система, всі органи краще постачаються кров’ю. Гімнастика поліпшує також апетит і засвоєння їжі.

Починати фізичні вправи треба, як правило, коли дитині мине півтора-два місяці. Але не можна починати заняття за власним розумінням. Треба наперед дістати від лікаря або фельдшера детальні вказівки, вивчити рухи під керівництвом медичної се­стри. Звичайно, з грудною дитиною можна робити тільки найпро­стіші, ніжні вправи: схрестити її ручки на грудях і розвести вбік, .зігнути ручки до плеч, підняти вперед, згинати і розгинати ко­ліна, піднімати витягнені ніжки до вертикального положення. Місяць за місяцем вправи треба ускладнювати. Наприклад, взявши руки дитини, можна робити ними кругові рухи, піднімати ноги, таз.

Нехай немовля полежить на спині, саме перевертається з спини на живіт, повзає — все це дає йому велику користь.

Спочатку заняття тривають 5—6 хвилин, а потім поступово їх здовжують до 10—15 хвилин. Після прийняття їжі треба по­чекати півтори години, перш ніж приступити до гімнастичних вправ.

Вправи треба виконувати плавно, тримати дитину впевнено, але дуже обережно, не допускаючи ніякого силування. Особливо треба берегти від струсу і ушибів голову.

Дитина робить гімнастику неодягненою, тому в кімнаті повинно бути тепло. Перш за все треба провітрити приміщення. Влітку добре перенести заняття на свіже повітря, коли немає вітру і термометр показує в тіні не менш як 21 градус тепла.

Після гімнастики немовляті треба півгодини спокійно полежати в пелюшках.

Завдяки фізичним вправам дитина своєчасно починає сидіти, ходити. Але з цього аж ніяк не виходить, що можна пробувати садовити і навіть ставити немовля в той період, коли воно ще не доросло до цього. Спроби випередити нормальний розвиток не дають користі.

Tags:

Leave a Reply