You are here: Home > Виховання дітей > Гігієнічні умови побуту дітей

Гігієнічні умови побуту дітей

Правильний фізичний розвиток дітей вимагає пильної уваги до так званих дрібниць, з яких складається життя дитини в побуті.

На здоров’я і фізичний розвиток дитини впливає і приміщення, де живе і спить дитина, і куток де вона грається, і постіль, і повітря, яким вона дихає, і меблі, якими користується дитина. Все це створює умови для його розвитку. У школі дитина перебуває 4—6 годин, а решту часу — в домаш­ній обстановці.

Основна вимога до обстановки, де живуть діти, — це чистота. Часто, боячись охолодити квартиру, дорослі члени сім’ї закупо­рюють усі вікна, законопачують усі щілини, забивають навіть кватирки. У такій обстановці дітям доводиться більшу частину доби дихати зіпсованим повітрям. Від нестачі свіжого повітря часто псуються речі, вкриваються пліснявою стіни, стеля, постіль. Перебування дітей у таких умовах згубне для їх здоров’я. Щоденне кількаразове провітрювання кімнати — запорука здоров’я дітей.

Побоювання при провітрюванні переохолодження квартири безпідставне. Для прискорення провітрювання і для того, щоб позбутися зіпсованого повітря слід влаштовувати в приміщенні протяги, відчинивши одночасно вікна, кватирки і двері з проти­лежних сторін приміщення.

Не менш важливе значення для життя дитини має світло та сонячне проміння. Чим більше світла і сонячного проміння в кім­наті, тим легше підтримувати в ній чистоту, тим корисніше для здоров’я дітей і дорослих.

Сонячні промені, крім того, є прекрас­ним засобом дезінфекції. Отже, не треба заслоняти постіль дитини від світла. Якщо побутові обставини вимагають користуватися на ніч ширмою, то на день її необхідно прибирати і забезпечувати більш доступу світла до постелі чи кутка дітей.

Leave a Reply