You are here: Home > Виведення плям > Як відновити пошкодженні місця на килимі

Як відновити пошкодженні місця на килимі

Пошкоджені місця килима можна підновити також штопанням кольоровими некрученими шерстяними  нитками.  Штопають так, щоб на   поверхні килима утворилися   петлі;   після   штопання  їх розрізують ножицями, і вони утворюють ворс.

Вигорілі місця килима можна підновити звичайними кольоровими м’якими олівцями. Для цього добирають кольори олівців так, щоб вони точно відповідали  кольорам рисунка килима.

Якщо рисунок на килимі складається з прямих ліній, можна користуватися лінійкою, від цього рисунок І буде більш правильним. Для підновлення барви килима можна :! користуватися і кольоровими восковими олівцями.

Якщо на килимі утворилися зім’яті місця ворсу,   які псують І зовнішній вигляд килима, треба це місце потримати кілька хвилин над парою, а потім підняти ворс, ударяючи по килиму з вивороту  вибивалкою з прутів. Після цього місце обробки пропрасовують 1 з вивороту утюгом навису доти, поки воно висохне.

Зберігати килими треба в сухому місці,  згорнутими у вигляді   і рулону. Перед укладанням на зберігання килими обсипають пре­паратом ДДТ. При тривалому зберіганні килими треба періодично розгортати   і   просушувати.

Якщо килими розвішують на стіні, обклеєній шпалерами, ре­комендується з вивороту злегка обсипати їх препаратом ДДТ.

Leave a Reply