You are here: Home > Виведення плям > Виведення плям з одягу

Виведення плям з одягу

Щоб вивести плями з одягу, треба спочатку використати най­простіший спосіб теплий мильний розчин. Цим розчином змо­чують зубну щітку або ганчірку і протирають попереду очищене від пилу місце з плямою, після чого промивають чистою водою, висушують і пропрасовують.

Якщо плями від такої чистки не зникають, треба застосувати дійовіші засоби. При цьому слід додержувати таких основних правил. Насамперед з виробу старанно видаляють щіткою пил (інакше після чистки тканина може затекти).

При виведенні плями під неї треба обов’язково підкласти з вивороту тканини невелику дощечку, обгорнуту кілька разів чистою білою ганчіркою. Якщо вироби, які підлягають чистці, мають підкладку, її треба підпороти, а дощечку вставити між під­кладкою і тканиною.

Жирові плями виводять розчинниками — бензином, скипи­даром, ацетоном або спеціальною рідиною — плямовивідником, що являє собою сумішку різних розчинників, яка г в продажу.

З цими розчинниками треба обережно поводитись, тому що вони легко звітрюються і вогненебезпечні, їх треба тримати у пляшечці, яка щільно закривається пробкою, а чистити в добре провітрюва­ному приміщенні і не запалювати при цьому вогню, бо навіть від полум’я сірника пари розчинника можуть спалахнути.

Свіжі жирові плями перед чисткою треба пропра­сувати не сильно нагрітим утюгом через 2—3 шари промокаль­ного паперу, підклавши папір також під пляму; при цьому більшу частину жиру всмоктує папір. Потім забруднене місце остаточно очищають бензином або плямовивідником.

Таким же способом можна вивести плями від воску і стеарину, але з тією лише різницею, що після прасування пляму протирають денатурованим спиртом.

Часто при невмілій чистці після висихання розчинника навко­ло виведеної плями з’являється «ореол». В таких випадках його також треба протерти бензином. Щоб при чистці не з’являлися «ореоли», пляму треба чистити від країв до середини і після змочування бензином накрити складеним промокальним папером зверху притиснути теплим утюгом.

Tags:

Leave a Reply