You are here: Home > Виведення плям > Виведення плям

Виведення плям

Плями, підпалені гарячим утюгом на білих бавовняних і льня­них тканинах, виводять за допомогою перекису водню (рідше хлор­ним вапном, бо перекис водню сильніше впливає на білизняну тканину).

На 1 склянку теплої води беруть 1 чайну ложку пере­кису водню і чайної ложки нашатирного спирту. Цією рідиною протирають тканину, а потім змивають водою.

Підпалені плями на пофарбованих бавовняних, шерстяних і шовкових тканинах виводять денатурованим спиртом.

Плями плісняви на бавовняних і льняних виробах виводять шляхом прання в гарячій воді з милом і содою. Ефективним засо­бом є нашатирний спирт (1 частина спирту на 5 частин води), яким протирають плями.

Якщо цими способами вивести плями не вдається, то для білих тканин застосовують суміш перекису водню і наша­тирного спирту (по 1 чайній ложці на склянку теплої води).

Для пофарбованих шерстяних і шовкових тканин застосовують чистий скипидар, яким змочують ватку, протирають пляму, потім, якщо залишився слід, пляму протирають мильним розчином і змивають теплою водою.

Лискучі плями на шерстяних виробах можна вивести шляхом протирання їх дрібною кухонною сіллю або сухим дрібним піском,

Можна ці місця спочатку злегка змочувати водою, а потім наси­пати шар піску і чистити щіткою. Застосовують також чистку настоєм махорки або міцного чаю.

Плями, що важко виводяться, до складу яких входять жирові речовини, чистять нашатирним або денатурованим спиртом, чи бензином. Плями відтирають змоченою шерстяною ганчіркою, а надлишок рідини видаляють промокальним папером.Після чистки прасують через вогке полотно (відпарюють).

Плями від стеарину добре змочують холодною водою і розти­рають руками. Коли стеарин відстане, тканину треба випрасувати, поклавши на пляму цигарковий або промокальний папір.

Плями від смоли, дьогтю та колісної мазі змочують водою, про­тирають скипидаром, а потім випрасовують крізь газетний або промокальний папір.

Плями від смолистих речовин можна виводити також збитим яєчним жовтком. Кусок білого полотна обмазують збитим яєч­ним жовтком і кладуть на пляму, а зверху наливають трохи гарячої води.

Цю операцію повторюють кілька разів, поки пляма не зникне. Після цього місце, де була пляма, промивають чистою водою.

Leave a Reply