You are here: Home > Виведення плям > Виведення кров”яних плям і плям від поту

Виведення кров”яних плям і плям від поту

Кров’яні плями, якщо вони свіжі, можна вивести, промиваючи їх спочатку холодною водою, а потім теплим мильним розчином.

Ні в якому разі не можна відмивати плями гарячою водою, бо тоді їх дуже важко вивести. Білизну з плямами треба перед тим, як прати, на кілька годин намочити в холодній воді.

Для виведення застарілих плям їх спочатку протирають розведеним нашатир­ним спиртом, а потім розчином бури (1 чайна ложка на склянку води), після чого промивають теплою водою.

З тонких шовкових виробів плями найкраще виводити картопля­ним крохмалем, замішеним холодною водою в тісто. Крохмалем покривають поверхню плями і дають висохнути, після чого крохмаль струшують, а вироби перуть звичайним способом.

Плями від поту, які утворюються на білизні і платтях під пах­вами, в разі, коли фарба виробу не зруйнувалася, можна вивести розчином гіпосульфіту (1 неповна чайна ложка на склянку води). Гіпосульфіт продається в магазинах фото приладдя. Після виве­дення плями очищене місце промивають теплою кип’яченою во­дою.

З шовкової підкладки такі плями виводять за допомогою суміші, що складається з однакової кількості нашатирного спирту і денатурату; для білої шовкової підкладки рекомендують до цієї суміші додавати перекис водню.

Плями на шерстяних тканинах спочатку протирають щіткою, змоченою мильним розчином, про­мивають водою, після чого додатково змочують розведеною щав­левою кислотою (1 чайна ложка на склянку води)

Плями іржі, коли вони бліді, можна вивести лимонним соком, яким кілька разів змочують пляму і прикладають до гарячої по­верхні утюга або чайника; коли тканина трохи підсохне, її проми­вають водою.

Застарілі іржаві плямі; можна вивести міцним розчином виннокам’яної або лимонної кислоти (1 чайна ложка на 1 склянку води). У підігрітий розчин кислоти на кілька хвилин опускаю забруднену  частину  одягу,   після  чого добре  прополіскують  водою.

Tags:

Leave a Reply