You are here: Home > Виведення плям > Виведення чорнильних плям та плям від сажі,золи

Виведення чорнильних плям та плям від сажі,золи

Чорнильні плями (фіолетові) на білих тканинах можна виводити за допомогою лимонної або виннокам’яної кислоти. Для кольо­рових виробів треба застосовувати розчин гліцерину з денатурова­ним спиртом (5 частин спирту і 2 частини гліцерину).

З шерстяних виробів та виробів з натурального шовку чор­нильні плями найкраще виводити денатуратом з додаванням соляної кислоти (2—3 краплі кислоти на 1 столову ложку денату­рату).

Після чистки треба старанно промивати очищене місце водою. Для виробів з інших видів волокон не можна користува­тися цим способом. Для виведення свіжих чорнильних плям можна користуватися також розведеним нашатирним спиртом і питною содою (1—2 чайні ложки на склянку води).

Вугільні плями, плями від сажі, кіптю, золи виводять скипи­даром. Пляму спочатку змочують чистим скипидаром і протирають ганчіркою, після чого вироби протирають щіткою, змоченою в міцному мильному розчині, і перуть як звичайно.

Для дуже забруднених виробів застосовують суміш скипидару з сирим яєчним жовтком. Суміш злегка підігрівають і протирають нею пляму, після чого тканину промивають теплою водою з милом.

Плями від мух виводять розведеним (1 : 10) нашатирним спир­том, після чого промивають водою. Вироби з застарілими плямами намочують на кілька годин у мильному розчині, в який додають невелику кількість чистого бензину; перед застосуванням суміш збовтують. Після замочування плями чистять щіткою, змоченою в мильному розчині.

Tags: ,

Leave a Reply