You are here: Home > Виведення плям > Догляд за килимами

Догляд за килимами

При  невмілому поводженні з килимами, вони швидко втрачають своє забарвлення, витираються, вигоряють.

Щоб зберегти килим тривалий час у доброму стані, треба до­держувати таких правил догляду за ними.

В домашніх умовах килими не миють, а найчастіше чистять. Перед чисткою треба обов’язково вибити з них пил вибивати ки­лими треба з вивороту вибивалкою з м’яких прутиків. Для цього килим розвішують на вірьовці, найкраще під вітром.

Взимку пил з килимів можна добре видалити, якщо протерти їх сухим чистим снігом за допомогою жорсткого віника або щітки. Після видалення з килима пилу, розпочинають чистку.

Не дуже забруднені килими можна чистити дрібною сухою столовою сіллю. Килим розстелюють на підлозі, насипають на нього солі і потім починають рівномірно змітати її вологим віни­ком або щіткою.

Рекомендується віник або щітку перед змітанням змочити в мильній гарячій воді і обтрусити, щоб позбутися надлиш­ку води.  В міру забруднення віник промивають мильною водою, а забруднену сіль замінюють чистою. Після очистки рештки солі з килима вибивають.

Замість столової солі для очистки килимів можна використати чисту деревну тирсу, крупні висівки або порошок з розмеленої пемзи. Мило можна замінити порошком для прання «Новость».

Забруднені килими чистять таким способом. В 1 літрі кип’яченої теплої води розчинюють 3 грами порошку «Новость».

Цей розчин наносять по праву сторону килима і рівномірно розтирають щіт­кою, після цього килим старанно витирають спочатку мокрою, а потім сухою ганчіркою і висушують навису. До вказаного роз­чину добре ще додати 1 грам скипидару (як вивести жирові і чор­нильні плями на килимі.
Витерті або пошкоджені місця на килимі можна поновити. З шерстяної тканини або мотка шерсті, близького за кольором до рисунка килима, ножицями настригають дрібний ворс.

Потім тонким пензлем на витерте місце відповідно до конту­рів рисунка килима наносять невелику кількість клею БФ-2 (продається в гасових колонках). Це місце густо засипають приготов­леним ворсом і злегка пропрасовують крізь папір теплим утюгом. Через 2—3 години видаляють м’якою щіткою надлишок незакріпленого ворсу.

Tags:

Leave a Reply