You are here: Home > Виведення плям > Чищення шерстяних костюмів

Чищення шерстяних костюмів

Світлі костюми перуть у мильно-содовому розчині, викори­стовуючи вищі сорти мила. Промивають у теплій пом’якшеній та холодній воді. До холодної води додають оцтової кислоти. Після цього полощуть у чистій воді.

Щоб надати речам білизни, їх відбілюють бісульфатом натрію, гідросульфатом або перекисом водню. До прання слід відпороти всі гаплички, ґудзики, пряжки.

В емальованій посудині при температурі води 45° розводять гідросульфат (50 г на І відро води) і занурюють в нього річ на ЗО хвилин, весь час помішуючи.Потім кілька разів промивають її теплою водою, поки не зникне запах гідросульфату. Перший раз полощуть з нашатирним спиртом (10 г на 1 відро води), останній -з оцтовою кислотою (ЗО г на 1 відро води).

Якщо річ ще не зовсім біла, її занурюють у розчин перекису водню на ЗО—40 хвилин (5 г 3-процентного розчину перекису водню та 1 г нашатирного спирту на 1 л води).

Потім, розправивши, полощуть і сушать (перед відбілюванням перекисом водню річ промивають без оцтової кислоти). Білі шерстяні речі крох­малять і загортають у простирадло.

Tags:

Leave a Reply