You are here: Home > Торти > Торт шоколадно-мигдальний

Торт шоколадно-мигдальний

Тісто: перший корж — 100 г шоколаду, 250 г ме­лених горіхів, 200 г цукру, 4 білки, ванілін; другий к’ о р ж — 150 г запареного меленого мигдалю, 150 г цукру, 2 білки, сік з ‘/2 цитрини.

Начинка: 400 г цукру, ‘/4 склянки води, 2 апельси­ни, 2 цитрини, 50 г мигдалю.

Помадка: 300 г цукру, 1/2 склянки води, ‘/2 ч- ложки оцту, 1 ч. ложка вершкового масла, сік з ‘/2 цитрини, ва­нілін, 50 г шоколаду або 1 ст. ложка какао.

Перший корж: з білків збити круту піну, додаючи по ложці цукру, вимішати з горіхами, тертим шоколадом, ваніліном, викласти у тортівницю, вистелену промаще­ним папером, і підпекти в гарячій духовці до половини готовності, змастити начинкою і накрити другим кор­жем. Другий корж: з білків збити круту піну, дода­ючи по ложці цукру, вимішати з меленим мигдалем і цитриновим соком. Другий корж покласти на перший з начинкою і пекти в гарячій духовці (190—200 °С) про­тягом 35 хв.

Охолоджений торт покрити шоколадною по­мадкою, з білої помадки або мелених горіхів зробити на торті квадрати розміром 4X4 см, а на перетині клі­тин покласти мигдалини.

Начинку приготувати так: з цукру і води зварити сироп, коли крапля сиропу, спадаючи з ложки, потягне за со­бою «нитку», додати розтерті на грубій тертці апельси­ни без кісточок і цитрини. Варити, помішуючи, поки за­гусне. До холодної маси додати нарізаний соломкою мигдаль.

Помадку приготувати так: цукор залити гарячою водою, оцтом, накрити і варити. Якщо крапля сиропу, спадаю­чи з ложки, потягне за собою «нитку», додати зігрітий шоколад або зварене у 2—3 ст. ложках води какао. Зня­ти з плити, додати масло, цитриновий сік, ванілін. Коли маса почне гуснути, вилити її на торт.

Leave a Reply