You are here: Home > Сад город > Зрошення дерев і ягідників

Зрошення дерев і ягідників

При недостатньому зволоженні дерева не дають приросту, швидко переходять на періодичне плодоношення, можуть пошкоджуватись, а то й зовсім загинути в суворі зими.

Щоб забезпечити дерева продуктивною вологою, слід зволожувати шар грунту, в якому розміщена основна маса активних коренів рослин — для дорослих дерев яблуні і гру­ші 100—120см, вишні і сливи — 60—80 см.

Приблизна норма поливу дорослих дерев 60—80 л води на 1 м2 і поливати їх на півдні необхідно 4—6 разів у так звані критичні періоди розвитку: при роз­пукуванні квіткових бруньок, у період цвітіння, на початку посиленого росту пагонів і в кінці літа, коли відбувається закладання квіткових бруньок для урожаю майбутнього року.

Плодові дерева поливайте по кільцевих або поздовжньо-поперечних борознах глибиною 8—15 см з відстанню від стовбура і одна від однієї 50—70 см. Після поливу засипте їх сухим грунтом, а ще краще за­мульчуйте перегноєм, торфом чи компостом. Через 2— 3 дні грунт роз­пушіть.

Смородину, аґрус та інші ягідники поливайте нормою 40—50 л води на 1 м2, щоб грунт зволожувався на глибину 50—60 см, 2—3 рази у період формування врожаю і після збирання ягід. Щоб рівномірно розпо­ділити воду, зробіть по 2—3 поздовжні борозни у кожному міжрядді.

Суницям давайте по ЗО—40 л води на 1 м2, щоб зволожити шар грунту 40—50 см. Поливайте їх регулярно від початку відростання квітконосів навесні і до осені, щоб сформувати урожай майбутнього року. Кращий спосіб поливу суниць — дощування. При похолоданні полив припиніть, щоб не викликати захворювання сірою гниллю.

Застерігаємо, однак, що не слід допускати надмірного зволоження дерев і ягідників, тому що це може призвести до вимивання поживних речовин, заболочування грунту, відмирання кореневої системи, а то й до загибелі рослин.

Tags:

Leave a Reply