You are here: Home > Сад город > Заходи боротьби з шкідниками і хворобами вишні та черешні

Заходи боротьби з шкідниками і хворобами вишні та черешні

Весна. Під час висування і відокремлення бу­тонів обприскують вишню та черешню 0,3%-ним хлорокисом міді проти сірої гнилі кісточкових (монілії) і плямистостей з додаванням 1 % 10%-ного к. е. трихлорметафосу-3 або 0,9 % 10%-ної емульсії карбофосу проти попелиць, дов­гоносиків, хрущів та листогризучих гусениць.

Зразу після закінчення цвітіння застосовують 0,3%-ний хлорокис міді проти кокомікозу, при на­явності вишневого довгоносика, п’ядунів і непар­ного шовкопряда додають 0,9 % 30%-ного карбо­фосу, а для обприскування вишні можна додавати 0,05% емульсії 25%-ного ровікурту.

Через 10 днів дерева обробляють 1%-ною нейтральною бордось­кою рідиною проти кокомікозу. Через 20 днів після закінчення цвітіння вирізають і спалюють гілки, пошкоджені монілією. На початку масового цві­тіння білої акації обприскують середні й пізні сор­ти черешні і вишні 0,05%-ною емульсією 25%-ного ровікурту або 0,025%-ною емульсією 50%-ного к. е. анометрину-Н з додаванням 0,3 % хлорокису міді проти кокомікозу, але не пізніше як за 20 днів до збирання врожаю.

Після збирання врожаю два рази з інтервалом 12—14 днів обприскують вишні і черешні 1%-ною нейтральною бордоською рідиною проти кокомі­козу.

Проти личинок вишневого трача проводять об­робку 0,1%-ним розчином 80%-ного хлорофосу або 0,05%-ною емульсією 25%-ного ровікурту, але не пізніше як за ЗО днів до збирання врожаю. При потребі обприскування повторюють після зби­рання врожаю.

Leave a Reply