You are here: Home > Сад город > Захист саду від плодожерки

Захист саду від плодожерки

«ОДЯГ» ДЛЯ ЯБЛУНІ. Яких би запобіжних заходів ми не вживали, все ж якась частина шкідників вижи­ває, продовжуючи заражати плоди, завдавати шкоди.

Останнім часом багато любителів захищають урожай від плодожерки одяганням на гілки з плодами марлевих, паперових або поліетиленових мішечків, як це роблять селекціонери, щоб не допустити перезапилення відібра­них квітів іншим пилком.

Особливо це зручно робити на малогабаритних карликових деревах. Тут можна легко «одягати» ціле дерево. Надягають марлеві чи інші на­кидки зразу після цвітіння, щоб захистити ще молоду зав’язь від зараження (відкладання яєць) плодожеркою першого покоління.

У Китаї та Японії одягають паперові мішечки на кожний окремий плід, як тільки він зав’яжеться. На гру­шах мішечки одягають двічі на рік: весною — маленькі, з провощеного паперу, а коли плоди підростуть,— великі, з газетного.

Крім того, між плодоніжкою і мішечком вкладається вата, щоб до плоду не проник шкідник. По­кривши плоди паперовими мішечками, японці регуляр­но обприскують дерева.

Тепер отрута не потрапляє на плоди, а листя від хвороб і шкідників буде надійно збе­режене. Боротьба за листя — то боротьба за врожай, і не лише цьогорічний, а й наступних років.

Для надання плодам кращого забарвлення за тиж-день-два до збирання «одяг» з дерев чи гілок знімають і обривають все листя навколо плодів, щоб світло рівно­мірно падало на яблука.

Це досить трудомістка робота, її виконують тільки вручну. Але якість вирощених таким чином плодів значно вища від одержаних за допомогою звичайних технологій.

Leave a Reply