You are here: Home > Сад город > Захист саду від мишей та зайців

Захист саду від мишей та зайців

Для знищення мишей та полівок у садах, садозахисних смугах та на прилеглих площах восени в нори закладають отруєні принади, їх виготовляють з суміші зерна (зернових відходів), вівса, ячменю, кукуру­дзи, пшениці тощо. На 1 кг зерна беруть ЗО г соняшникової олії, добре пе­ремішують і додають 30—40 г фосфіду цинку, ротиндану або зоокумарину.

Чисельність мишей та полівок значно зменшується при застосу­ванні агротехнічних заходів: знищенні бур’янів, утриманні грунту в саду під чорним паром, своєчасному і без втрат збиранні врожаю зернових та інших сільськогосподарських культур на площах, прилеглих до саду.

Для знищення водяних щурів розкладають у нори та закопують біля пошкоджених дерев картоплю, моркву або буряки, затруєні тими ж препаратами, що і проти мишей. Овочі розрізують навпіл, всередині роб­лять заглиблення, яке заповнюють отрутою, після чого обидві половини скріплюють.

Для захисту від зайців треба восени обв’язувати стовбури і скелет­ні гілки молодих дерев (до 7—10-річного віку) очеретом, осокою, толем, стеблами соняшника тощо або огороджувати сіткою з дроту чи іншою ого­рожею. Добрі наслідки дає обмазування дерев карнофером. Цей препарат не шкідливий для дерев і добре захищає їх від зайців.

Leave a Reply