You are here: Home > Сад город > Застосування декоративних рослин

Застосування декоративних рослин

Садовий жасмин. Кущ до 3 м висоти. Квіти за­пашні, прості або махрові, кремові або білі, зібра­ні у суцвіття. Рясно цвіте в травні або червні за­лежно від сорту протягом 15—20 днів. Краще рос­те на родючих грунтах і сонячних місцях, але мириться й з бідними грунтами та напівтінню, не терпить тільки застійне сирих та засолених.

Самшит. Кущ або деревце з вічнозеленими шкі­рястими блискучими невеликими (до 3 см зав­довжки) листками. Незамінний для створення низьких бордюрів (0,15—0,5 м). Добре росте як на сонці, так і в тіні, легко піддається форму­ванню.

Троянда. Кущ від 0,15—0,3 до 2 м заввишки або ліана з виткими та повзучими пагонами дов­жиною 3—10 м. Сортимент троянд налічує понад 25 тисяч сортів і форм, об’єднаних у більш як ЗО садових груп. Основні з них такі.

Паркові. Зимостійкі, не потребують укриття на зиму. Ароматні часто не тільки квіти, а й листки. Кращі сорти: Карл Ферстер, Агнес, Пінк Гротен-дорст, Ф. І. Гротендорст.

Чайні. З сильним ароматом. Відіграли велику роль у створенні сучасного сортименту. Теплолюб­ні. У відкритому грунті можуть вирощуватись тіль­ки на Південному березі Криму. Можна культиву­вати в кімнатних умовах.

Чайногібридні. Найбільш   поширені й   красиві троянди. Квіти поодинокі або по кілька на кінцях пагонів, крупні (0,08—0,16 м в діаметрі), махрові, ароматні, щедроквітучі з кінця першої декади червня і до пізньої осені. Кращі сорти: Глорія Дей, Анкл Уолтер, Дам де кьор, Джессіка, Клі-ментина, Кроненбург, Леся Українка, Марія Уль-янова, Норіта, Пікаділлі, Ройал Дєйн, Утро Мо­скви, Електрон.

Leave a Reply