You are here: Home > Сад город > Як садити дерева на піску

Як садити дерева на піску

ЧАС І СТРОКИ ПОСАДКИ. Правильно і вчасно по­садити дерева — одна з найголовніших і найперших пе­редумов їх доброго росту,    швидкоплідності,    щорічної врожайності. Час посадки, весна чи   осінь,   особливого значення не має.

Відчутніший вплив   строків   посадки. Якщо садити восени (це ніби виграється рік, бо дерево встигає вкорінитись і ранньої весни швидко піде в ріст), то важливо робити це за місяць-півтора до замерзання грунту.

При весняному закладанні саду найкраще сади­ти дерева в надранні строки, як тільки   можна   копати грунт, бо найменше запізнення з висаджуванням дерев негативно впливає на їх приживлюваність   і   величину приросту, яким значною мірою зумовлюється час вступу дерева в плодоношення, а звідси — і габаритності. Особ­ливо треба поспішати з ягідними культурами: малиною, аґрусом, смородиною, бо ще тільки видно   в снігу про­талини, а кущі вже зеленіють. Тому ці культури доціль­ніше висаджувати восени.

Яблуня, груша, слива, вишня та горіх добре прижи­ваються і при весняній, і при осінній посадці, аби тільки ретельно виконувалася технологія. Персик, абрикос кра­ще садити навесні, бо при осінній посадці чимало шан­сів на вимерзання непідготовленого до зими дерева.

ГРУНТ ТА ПОСАДКОВІ ЯМИ. У звичайних умовах, на давно окультурених грунтах ями для дерев та кущів копають таких розмірів, щоб вони забезпечували вільне розміщення кореневої системи саджанця.

В умовах си­пучих пісків, на яких розміщена більшість садових това­риств, технологія підготовки і заправки посадкових ям в основі теж залишається без особливих змін. Але спочат­ку викопується в піску яма значно більшого розміру: шириною 1,5—2 м та глибиною до 1 м.

Вийнятий з ями пісок розкидають по всій садибі, дно її на 10—15 см за­сипають глиною (рис. 2). Решту ями засипають завезе­ним родючим грунтом.

Якщо привезений грунт важкий, глинистий, то його на 35—40 % можна змішувати з «місцевим», вийнятим із ями піском, додаючи 10—15 % торфу. Таким чином, на 25—ЗО % зменшиться загальна потреба в завезенні грунту.

Через 4—5 років, коли дерева підростуть і їх корені проникатимуть за межі ями, навкруги можна зробити канави глибиною і шириною до 60—70 см і заправити їх додатково підвезеним грунтом. Отже, коренева система знову знаходитиметься в родючому шарі.

Leave a Reply