You are here: Home > Сад город > Характеристика винограду

Характеристика винограду

Ліаноподібна рослина, яка культивується у ви­гляді відносно невеликих кущів, але завжди по­требує опор. Найбільше господарське значення має європейський вид Вітіс вініфера, до якого на­лежать культурні європейські та азіатські сорти винограду, і північноамериканський вид Лабруска.

Починає плодоносити на 2—3-й рік. Має розвинуту кореневу систему. Щодо ґрунтових умов не вибагливий, але не може рости на заболочених, дуже засолених та вапня кынець літа — початок осені або навесні у перші дні польових робіт.

Розсада повинна мати розгалу­жену кореневу систему завдовжки не менше 8— Ю см, здорову верхівкову бруньку та не менше трьох — чотирьох добре розвинених листків. Са­дять її в ямки. Верхівкова брунька має розміщу­ватись на рівні поверхні грунту і не присипатись землею. Краща пора садіння винограду — весна. По­садковий матеріал — кореневласні і щеплені са­джанці та чубуки.

Саджанці повинні мати 3—4 добре розвинених корені і визрілий приріст завдовжки 0,35—0,4 м. Після садіння голова кореневласного або місце зростання підщепи з прищепою у щепленого са­джанця мають бути на рівні поверхні грунту або на 1—2 см нижче. У чубуків верхнє вічко зали­шають над поверхнею грунту, а друге від верхів­ки — на рівні грунту.

Leave a Reply