You are here: Home > Сад город > Характеристика органічних добрив

Характеристика органічних добрив

В органічних добривах містяться майже всі необхідні для росту і розвитку рослин поживні речовини. Крім того, розкладаючись у грунті, вони зумовлюють утворення перегною (гумусу), який поліпшує структуру, повітряний і поживний режи­ми грунту.

Гній від великої рогатої худоби, коней, свиней і овець разом з підстилкою — цінне органічне доб­риво. У ньому міститься 0,5—0,8 % азоту, 0,2— 0,6 — фосфору — і 0,5—0,8 % калію, а також усі необхідні для рослин мікроелементи — бор, моліб­ден, мідь, цинк, кобальт і йод.

Вносять його во­сени у напівперепрілому вигляді як основне доб­риво з розрахунку 4—6 кг на 1 м2. Свіжий гній використовувати не слід, тому що в ньому багато патогенних мікробів, насіння бур’янів та аміаку.

Гноївка в середньому містить 0,25—0,30 % азо­ту, 0,03—0,06 — фосфору і 0,4—0,5 % калію. Всі поживні речовини в ній перебувають у легкодос­тупній для рослин формі, тому її широко викори­стовують для підживлення з розрахунку 0,5—0,8 кг на 1 м2.

Зважаючи на низький вміст фосфору, гноївку доцільно збагачувати суперфосфатом (3— 5 % від загальної маси).

Пташиний послід — цінне, концентроване і швидкодіюче органічне добриво. Курячий послід має 2,2% азоту, 1,8 — фосфору і 1,1 % калію. Як основне добриво його вносять по 4—6 кг, а при підживленні — по 0,4—0,6 кг на 1 м2. Найбільш ефективне підживлення розведеним водою (шість-сім разів) сирим послідом.

Leave a Reply