You are here: Home > Сад город > Характеристика кісточкових культур

Характеристика кісточкових культур

Вишня—зимостійка порода, росте у вигляді дерева або куща. Коренева система залягає негли­боко. Кореневласні дерева можуть розмножува­тись кореневою порослю.

Основним способом роз­множення в розсадниках є щеплення на сіянцях вишні, дикої черешні- антипки. У деревовидних форм тип плодоношення змішаний: квіткові бруньки утворюються на довгих однорічних пагонах і на букетних гілочках, а в кущових основна маса квіткових бруньок закладається на однорічних пагонах.

Букетні гілочки — це плодові утворення кісточкових порід (черешні, вишні, абрикоса) 0,5— З см завдовжки, у яких бокові бруньки — квітко­ві, верхівкова — ростова.

Черешня—теплолюбна, слабозимостійка поро­да. Дерево сягає висоти понад 12—15 м і за спри­ятливих умов живе 70—100 років. У північних ра­йонах менш довговічна. Кращі підщепи — сіянці дикої черешні, стійких сортів вишні, на піщаних грунтах — місцевих форм антипки. Плодоносить черешня на букетних гілочках і однорічних па­гонах.

Слива — відносно зимостійка, досить волого­любна культура. Дерево заввишки 5—10 м. Роз­множується в основному щепленням на сіянцях аличі та стійких культурних сортів, терносливі. Плодоносить на букетних гілочках, шпорцях і од­норічному прирості.

Шпорці — плодові утворен­ня сливи, абрикоса, аличі завдовжки 0,5—10 см. Бокові бруньки на них квіткові, а верхівкова — вегетативна. Шпорці часто закінчуються колюч­кою.

Абрикос — одна з найбільш посухостійких, не вибагливих щодо ґрунтових умов плодових порід. Дерево заввишки 6—12 м. Квіткові бруньки взим­ку часто пошкоджуються морозами, квітки — вес­няними заморозками, тому абрикос плодоносить нерегулярно.

Розмножують шляхом щеплення на сіянцях місцевих стійких форм (жерделей). Плодоносить на букетних гілочках, шпорцях, минулорічних при­ростах. Плоди мають високі смакові і лікувальні властивості.

Персик — одна з найбільш привабливих порід для садовода-любителя. Відзначається швидко-плідністю, високою якістю плодів.  Росте у вигляді дерева або куща. Розмножує­ться щепленням на сіянцях стійких сортів перси­ка, абрикоса, на Південному березі Криму — на сіянцях мигдалю. Персик плодоносить на прирос­тах минулого року. Світлолюбний, не переносить загущення, потребує кваліфікованого обрізування.

Leave a Reply