You are here: Home > Сад город > Вирощування тюльпанів

Вирощування тюльпанів

Турбуватися про це треба вже у жовтні. Відберіть великі, не пошкод­жені хворобами цибулини діаметром не менше ЗО—35 мм, краще сортів Парад, Оксфорд, Лондон, Великий театр, Фіделіо, Пауль Ріхтер. З жовтня по грудень зберігайте їх при температурі 3—8 °С, а піз­ніше — 0—2 °С.

Краща «грядка» — ящики з поліетилену або оргскла розміром 80 X 40 см (щоб помістились на підвіконні), наповнені сумішшю піску і просіяного компосту, взятих в однаковому співвідношенні перегною або торфу і з дренажем на дні. В ящиках такого розміру можна розмісти­ти ЗО—40 цибулин.

Садіння і вигонку можна розпочинати не раніше початку січня. Висаджені в цей час цибулини зацвітуть через ЗО днів, у лютому — через 20 і в березні — через 10—15 днів. Отож, беручи до уваги, що цвітіння тюльпанів може тривати 8—10 днів, щоб порадувати жінок чудовим букетом перших весняних квітів до 8 Березня, цибулини ви­садіть 10—15 лютого. Краща температура для їх вирощування — 15—20 °С. Пульверизатором зволожуйте повітря, забезпечте добре освітлення.

Перед садінням з цибулин зніміть луску і промийте слабким розчином марганцевокислого калію. Замість грунту, в ящики можна покласти поролон, в якому просвердліть отвори, на 5—10 мм менші діаметра цибулин. У ці отвори помістить цибулини.

Кращий живильний розчин для такої гідропоніки — Зг ризької суміші або нітрофоски з додаванням мікроелементів (0,1 г сульфату цинку, міді, марганцю і бор­ної кислоти) на 1 л. Розчин доливайте в міру його споживання і висихання.

Аналогічно можна одержати квіти нарцисів. Кращі сорти Баррет Броунінг, Голден Харвіст, Карлтон. Махрові сорти брати не слід. Діаметр цибулин не менше 5 см, температура їх зберігання у червні 20—22 °С, у липні — 17—20 °С, висаджуйте в ящики чи горщики 1 жовтня.

Навесні, через 10—15 днів після зрізування квітів, цибулини виберіть, висушіть, очистіть від луски і корінців і до вересня зберігайте в сухому місці, висадіть для одержання квітів на грядці. Використовувати їх для повторного одержання квітів взимку не слід — вони виснажились і можуть не утворити квітконосів.

Leave a Reply