You are here: Home > Сад город > Вирощування смородини

Вирощування смородини

Смородина чорна — кущ заввишки 1,5—2 м. Має розгалужену кореневу систему, основна маса якої розміщена в шарі грунту 0,1—0,4 м.

Плодо­носить на кільчатках, плодових гілочках та верх­ній частині добре розвинутих однорічних прико­реневих пагонів. Добре розвивається і плодоно­сить на зволожених, багатих на поживні речовини грунтах. Рослини досить зимостійкі.

Починає плодоносити на 2—3-й рік після са­діння. Продуктивний вік рослин становить близько 15 років. Розмножується здерев’янілими або зеле­ними живцями та відсадками.

Здерев’янілі живці заготовляють з другої по­ловини вересня до середини жовтня. Із здорових однорічних здерев’янілих прикореневих пагонів, що мають товщину в нижній частині 8—10 мм, нарі­зають живці завдовжки 0,2 м.

Садять їх восени або навесні у перші дні польових робіт. У першому випадку живці ставлять у борозни так, щоб верхній зріз був на рівні з поверхнею грунту, у другому — над поверхнею грунту залишають одну бруньку.

Грунт навколо живців старанно ущільнюють, поливають і присипають перегноєм або торфом шаром 4—6 см. Протягом літа його розпушують, рослини поливають. Коли пагони до­сягнуть 0,15—0,2 м довжини, їх прищипують, інакше виросте лише один пагін.

Для розмноження зеленими живцями потрібні парники, на дно яких насипають свіжий грунт шаром 6—10 см і зверху такий самий шар річко­вого піску. Живці завдовжки 6—10 см нарізають на початку червня з верхівок пагонів.

Нижні лист­ки видаляють, залишаючи 2—3 верхівкові. При садінні живці заглиблюють у зволожений пісок на 2 см, відразу поливають і накривають парники рамами із склом, побіленим розчином вапна. Про­тягом двох-трьох тижнів щодня проводять 1—2 по­ливи, у спеку рами притінюють матами.

За цей час живці вкорінюються і рами можна відкривати вранці та ввечері, а через тиждень парники зали­шають відкритими і на ніч. У даному разі одер­жують садивний матеріал, вільний від зараження склівкою і бруньковим кліщиком.

Розмноження горизонтальними відсадками по­чинають навесні, коли бруньки ще не розпустилися. Однорічні здорові пагони, розташовані біля по­верхні грунту, вкладають у борозенки глибиною 8—10 см і пришпилюють їх ключками до землі.

Коли з бруньок виростуть нові пагони заввишки 0,1—0,12 м, їх до половини підгортають вогким і пухким грунтом. Через 2—3 тижні підгортання повторюють. У жовтні відсадки відділяють від маточного куща і кожний розрізають на частини згідно з кількістю пагонів.

Tags:

Leave a Reply