You are here: Home > Сад город > Вирощування розсади у відкритому грунті

Вирощування розсади у відкритому грунті

Споруди для вирощування розсади. Зимові розвідні (розсадні) теплиці. Розвідні теплиці призначені для ви­рощування розсади для зимових і весняних теплиць, парників, утепленого грунту та сіянців для пікіровки (пе­ресаджування) у парники. Після звільнення площі від розсади в них висаджують овочеві культури.

Розвідні теплиці, як правило, обладнують стелажа­ми. У великих двосхилих ангарних теплицях стелажі розміщують упоперек, а поздовжній прохід роблять посере­дині.

Таке розміщення стелажів забезпечує краще освіт­лення рослин вранці і ввечері та швидке і добре провіт­рювання теплиць. У невеликих теплицях стелажі роз­міщують уздовж стін, їх виготовляють із залізобетону або з дощок, опори в останніх — з металевих труб. Кра­щі — залізобетонні стелажі. Оптимальна ширина залеж­но від розміру і внутрішнього плану теплиці становить 50—180 см. Висота бортів у стелажах — 20—25 см. Грунт у них насипають шаром 20—22 см. У дні роблять отво­ри для стікання зайвої води.

При їх встановленні важ­ливо враховувати відстань від дна стелажа до підлоги теплиці, яка повинна бути не меншою 55 см. Це дає мож­ливість оптимально використовувати підстелажний прос­тір для вирощування слабовимогливих до світла овочевих культур: цибулі, петрушки, селери, щавлю, столових бу­ряків (вигонкова культура).

Найбільш простою і дешевою є односхила пристінна заглиблена теплиця. Для її будівництва з південної сто­рони біля стіни приміщення викопують котлован глиби­ною 100—110 см і шириною 140—290 см. Уздовж стіни на стовпчиках висотою 200—250 см закріплюють брусок.

Такий же брусок (або стінку з цегли) ставлять на дру­гому краю котлована і на них вкладають рами. Стелажі розміщують на висоті 50—70 см по всій довжині теплиці. Ширина стелажа—100—120 см. Між стелажами зали­шають прохід шириною 35—45 см.

На присадибних ділянках часто будують двосхилі теплиці. Довжина таких теплиць може становити 6—8 м, ширина не більше 4 м, а висота до гребеневої балки — 2,5—3 м. З метою кращого зберігання тепла їх заглиб­люють у грунт на 100—110 см.

У розвідних теплицях обігрівають грунт і повітря. Для цього застосовують водяний, сонячний, електричний, калориферний, а в невеликих теплицях — пічний обігрів

Leave a Reply