You are here: Home > Сад город > Вирощування розсади помідорів, огірків,перцю

Вирощування розсади помідорів, огірків,перцю

Підготовка насіння до сівби — обов’язкова умова одержання доброї розсади. Насіння капусти протягом 20 хвилин тримайте в воді при температурі 50 °С, періодично доливаючи гарячу воду. Якщо насіння огірків протягом трьох годин тримати при температурі 60 °С, воно дружніше зійде, утвориться більше жіночих квіток, буде вищим урожай.

Насіння помідорів на 10 хвилин замочіть у розчині марганцево­кислого калію (1 г на півсклянки води), після промивання його тримайте при температурі 20—25 °С до набрякання, а потім на дві-три доби помістіть на лід або в холодильник.

Багато городників готують розсаду в кімнатах, а тому детальніше опишемо технологію її вирощування.

Насіння висійте в ящики висотою 10—12 см і шириною 25—ЗО см, а довжина їх повинна бути такою, щоб вільно розташувати на підвіконні. На дно ящика для дренажу насипте бите скло, дрібні камінці і наповніть живильною сумішшю, складеною з частини дернової землі, двох частин перегною або некислого торфу з добавкою невеликої кількості піску. На відро суміші дайте 70—100 г суперфосфату або 200—300 І- по­пелу.

Грунт в ящиках злегка ущільніть, ребром лінійки через 3—4 см зробіть борозенки, в які на відстані 1—2 см висійте насіння. Зверху борозенки засипте тим же грунтом, злегка полийте, накрийте шматком плівки і поставте в тепле місце з температурою 20—25 °С. Після появи перших сходів плівку зніміть, а ящики поставте в добре освітлене місце.

Надалі підтримуйте необхідну температуру (див. табл. 4), поливайте, в тому числі 1—2 рази розчином марганцевокислого калію (3—4 г на 10 л води).

При появі першого справжнього листка сіянці розпікіруйте в горщики і стаканчики, які вставте в ящики. Проміжки між горщиками також заповніть грунтом, щоб вони не пересихали. Горщики рясно полийте і на 1 — 2 доби поставте в затінене місце, підтримуючи температуру до 20 °С. Після цього виставте ящики в добре освітлене місце.

Підживлювати розсаду треба два рази. Для помідорів в 10 л води розчиніть по 20 г сечовини і сульфату калію та ЗО г суперфосфату. Склянку розчину витрачайте на два горщики. Розсаду огірків краще підживлювати коров’яком, розбавленим водою у співвідношенні 1 : 8 або пташиним послідом — 1:12.

Перший раз підживіть через 15 днів після появи сходів, вдруге — перед висаджуванням у грунт. Перед другим підживленням до коров’яку додайте по 15 г сечовини і хлористого калію та 20 суперфосфату.

За кілька днів до висаджування розсади у кожний горщик внесіть по 2—3 г суперфосфату і рясно полийте.

Загартовувати розсаду розпочинайте як тільки температура на дворі перевищить 10 °С. Спочатку ящики винесіть з кімнати опівдні, потім  з 9 до 17-ої години, а за 3—4 дні до висаджування розсаду залишайте відкритою весь час.

Добір розсади дозволяє висадити здорові рослини, відбракувати з вадами, продуктивність яких може бути низькою. Перед висаджуванням здорова розсада повинна мати таку кількість листків: капуста білоголо­ва — 4—5, брюссельська і цвітна — 3—4, помідори — 7 —10, огірки і кабачки — 3—4, селера, баклажани, перець — 4—5.

У парниках і теплицях розсаду слід вирощувати з дотриманням таких вимог: не загущувати, своєчасно підживлювати, провітрювати. Особливу увагу звертайте на загартовування розсади в теплиці.

Тур на розсаді помідорів. Все більшого поширення у виробничих умовах і серед городників-любителів набуває застосування препарату тур (хлорхолінхлориду, ССС) для обробки розсади помідорів.

Під його впливом розсада не витягується, стає стійкою до затінення, посухи і зниження температур, рослини краще приживаються, на 5—7 днів рані­ше зацвітають і на такий же строк прискорюється достигання плодів.

Препарат тур — світло-коричнева рідина з слабким запахом старого оселедця.

Обов’язкова умова застосування туру — поверхня грядок повинна бути рівною, тому що в разі стікання розчину в понижених місцях можливе пригнічення рослин.

Друга умова — дотримання норм і строків обробки. Першу обробку проведіть при появі на рослинах двох-трьох справжніх листків. На 10 л води візьміть 27 см3 (приблизно 1,5 см у звичайній гранчастій склянці) препарату і ретельно розмішайте.

Лійкою швидко і рівномірно полийте рослини, витрачаючи 3 л розчину на 1 м2. Не пізніше як через 5 хвилин змийте препарат з рослин, краще обприску­вачем або лійкою, витрачаючи 1 л води на 1 м2. Затримка з цією опера­цією може призвести до опіків листя.

Вдруге обробіть через 7 днів і втретє — з таким же інтервалом. Лише дотримання цих умов дасть добрий результат.

Увага! При роботі з препаратом дотримуйтесь застережних заходів, як і при роботі з отрутохімікатами. Посуд, яким користувались при цьому, ретельно вимийте. Препарат не можна застосовувати на розсаді інших овочевих культур.

Tags:

Leave a Reply