You are here: Home > Сад город > Вирощування ревіню

Вирощування ревіню

Це справді весняний овоч — ще не зійшов сніг, а з землі уже вилазять міцні рожево-червоні пагони, які через 20—25 днів стануть великим листям, черешки якого можна вживати в їжу. За смаком нагадують яблука. І це не дивно — за вмістом яблучної і аскорбінової кислоти вони навіть перевершують деякі сорти яблук. Готують з них кисіль, сік, пюре, варення, квас.

Кореневища лікарського (тангутського) ревеню застосовують для лікування хронічних катарів кишечника як антисептичний і проти-проносний засіб, через що його ще називають шлунковим коренем.

Це багаторічна рослина, що може рости на одному місці до 15 років, але найвища продуктивність рослин у 6—8-річному віці. Найбільш по­ширені сорти ревеню Вікторія і Крупночерешковий.

Ревінь можна вирощувати при деякому затіненні під деревами або кущами. При цьому черешки навіть ніжніші і смачніші, ніж при виро­щуванні на світлих місцях.

Розмножують ревінь переважно поділом кореневищ, які краще брати від рослин 3 — 4-річного віку. Викопані з грунту кореневища розділіть гострим ножем або секатором на частини, залишаючи у кожній по 2—3 бруньки, зрізи присипте попелом.І зразу ж висадіть рядами через 0,8—1 м, а в ряду через 40 см. При відсутності хороших маточних кущів ревінь можна вирощувати і з насіння через розсаду. Для цього на невеликій, добре обробленій і удобреній ділянці рано навесні висійте насіння у борозни глибиною 3 см, розміщені через 20—ЗО см, замульчуй­те перегноєм або компостом.

Після появи сходів регулярно прополюйте і розпушуйте грунт, а також кілька разів прорвіть, залишаючи рослини через 20 см. Пізно восени або рано навесні цю розсаду висадіть на постійне місце за тією ж схемою, що і кореневища. Кращими за смаком вважаються черешки червоного забарвлення, а тому рослини з зеленими черешками слід вибраковувати.

Для одержання високого врощування ревінюжаю черешків рослини кожного року під­живлюйте перегноєм або азотними добривами. Прикриті рано навесні плівкою вони дадуть продукцію на 15 — 20 днів раніше. Щоб рослини не ослабли, регулярно видаляйте квіткові стебла.

Для задоволення потреб сім’ї достатньо мати 7—10 кущів ревеню.

Tags:

Leave a Reply