You are here: Home > Сад город > Вирощування помідорів

Вирощування помідорів

Тепер не можна уявити городу без помідорів, перцю, баклажанів. Але це ще зовсім нові для нас культури — помідори вирощують дещо більше ста років, а перець і баклажани — ще менше.

На Україні районовано понад 20 сортів помідорів. Найбільш поши­рені з них: ранньостиглі — Агата, Білий налив 241, Евріка, Іскорка, Київський 139, Ранній 83, Світанок, Утро: Середньоранні — Віктори­на, Волгоахтубінський, Глорія, Донецький 3/2-1, Драгоценность 341, Заказний 280, Любимий, Леб’яжинський, Перемога 165; середньостиг­лі — Бригантіна, Зарніца, Новинка Придністров’я, Призер, Салют; середньопізні — Волгоградський 5/95, Факел, Єрмак; пізньостиглий — Титан.

Більшість городняків-любителів віддають перевагу високорослим, середньопізнім сортам — Де-Барао, Гігант, Корніївський, Олексіївський, висаджуючи з відстанню між рядами і в ряду 80 см, підв’язуйте на кілках і регулярно видаляйте пасинки, формуючи рослини в 1—2 стебла.

Кілки вбивайте з боку пануючих у даній місцевості вітрів. Ці сорти можна також вирощувати на шпалері або «піраміді». Для цього вбийте кілок довжиною 2—2,5 м, від його основи накресліть коло радіусом 1 — 2 м по периметру, через 20—ЗО см забийте кілочки, до яких прив’яжіть шпагат або дріт, другий кінець закріпіть у верхній частині кілка.

Біля цих кілочків висадіть високорослий сорт. При підростанні рослини під­в’язуйте до шпагату, видаляючи пасинки.

Помідори — добрий засіб проти авітамінозів. Вони поліпшують трав­лення, корисні при серцево-судинних хворобах, їх застосовують для лікування “гнійних ран.

Вирощують такі господарські різновидності перцю: солодкий, напів-гострий і гострий (гіркий). Найбільш поширені сорти солодкого перцю Ласточка, Подарок Молдови, Вікторія, Кристал, Ювілейний ЗО; напів-гострого Гогошари місцевий, Новогогошари, Рубіновий, гострого Астра­ханський 147, Тульський, Український гіркий, Харківський.

Перець — справжній рекордсмен за вмістом вітаміну С: у плодах його міститься більше, ніж у лимонах. Це визнаний вітамінний засіб, збуджує апетит. Гіркий перець не можна споживати з хворобами печінки і нирок.

Tags:

Leave a Reply