You are here: Home > Сад город > Використання блекоти для захисту садів

Використання блекоти для захисту садів

БЛЕКОТА. Чорна блекота через наявність   значної кількості алкалоїдів за інсектицидною дією не поступа­ється дурману та й іншим рослинам не тільки з родини пасльонових. Особливо багато їх у листі та коренях   на першому році життя рослини.

Тому восени першого року або навесні другого року краще збирати листя й корін­ня, а на другий рік під час цвітіння заготовляють всю рослину. Розстеливши чи зв’язавши в невеличкі пучки, рослини сушать і потім зберігають до використання.

Як і з інших пасльонових, з блекоти готують   настій. Коли для цього беруть цілі висушені рослини, то на 10 л води необхідно 1 кг подрібненої маси. Розтерті на    порошок цілі рослини або порошок листя й коріння беруть у кіль­кості 500 г на 10л води. І в першому, і в другому випад­ку розчин настоюють 12 год., проціджують і зберігають у скляному посуді. Як і в інші відвари, на 10 л води до­дають 20—40 г мила.

Дерева та кущі можна також обпилювати порошком з листя та коріння чорної блекоти. Ареал токсичної дії блекоти чорної значно ширший більшості пасльонових, її препарати знищують попелицю, мідяницю, павутинних кліщів, гусениць золотогузки, капустяного білана.

Leave a Reply