You are here: Home > Сад город > Весняні роботи в квітнику

Весняні роботи в квітнику

З рослин, схованих на зиму, зніміть укриття, розпушіть грунт і вне­сіть мінеральні добрива.

Після доспівання грунту висійте газонні трави, розділіть й розсадіть багаторічні квіткові рослини, в кінці квітня висадіть розсаду братків садових, незабудки, маргаритки, розкрийте і обріжте троянди.

Живцювання

Кореневі бульби жоржин розкладіть у ящики і на 2/, засипте поживним грунтом з дернової землі, піску та перегною. Полийте роже­вим розчином марганцевокислого калію і до появи молодих пагонів підтримуйте температуру у межах 20—25 °С.

Через 8—12 днів, коли з’являться молоді пагони, температуру знизьте до 15—17 °С. Через З—4 тижні від початку відростання аріжте живці, залишаючи на бульбах частину пагона довжиною 1—2 см. Укорінюйте їх у перліті або піску.

Після утворення коренів через 12—22 дні живці розсадіть у ящики з поживним грунтом, де їх тримайте до висадження на постійне місце.

У кінці квітня живці розпочніть загартовувати, виносячи їх на від­критий майданчик або відкриваючи парникові рами.

Хризантеми зберігайте у світлому приміщенні з температу­рою 4—6 °С. Для одержання живців у лютому їх пересадіть у ящики з поживним грунтом або безпосередньо в грунт теплиці і добре полийте. Після відростання живці зріжте гострим ножем, залишаючи 4—5 листоч­ків.

Зріз робіть під вузлом або листком. Укорінюйте у перліті або піску, а потім висадіть у ящики з поживним грунтом, щоб листя рослин доторкувалось, а не перекривалось. Укорінюючи крупноквіткові хри­зантеми, слід пам’ятати, що при пізніх строках живцювання (квітень — травень) виростають низькі рослини.

При необхідності з живців, що укоренились у лютому, можна зрі­зати верхівки і теж укоренити, подвоївши таким чином кількість сад­жанців.

Обов’язково треба пінцирувати (зрізувати верхівки) у дрібноквіткових хризантем 2—3 рази, а у крупноквіткових — один, а якщо необхідно затримати цвітіння до 20 днів, то й два рази.

Не треба запізнюватись з другим пінцируванням, бо можуть сформуватися суцвіття неправильної форми. Останній строк його для ранніх і середньоранніх сортів до 10 черв­ня, середньопізніх і пізніх — кінець червня — початок липня.

Дрібноквіткові хризантеми, що зимували у грунті, обрізуйте над са­мою землею, в міжряддя або навколо кущів розкладіть перегній або компост, розсипте мінеральні добрива і перекопайте грунт. Через 1—2 ро­ки їх розсаджуйте, бо кущі дуже розростаються, а суцвіття дрібні­шають. .

Leave a Reply