You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Весняне садіння дерев і ягідників

Кращим строком садіння плодових культур і ягідників на Україні вважається весна. Але посадочні ями краще готувати з осені, щоб в найбільш ранні строки висадити саджанці, особливо аґрусу, смородини і малини, які дуже рано починають ріст.

Техніка садіння дерев навесні така ж, як і восени. Особливу увагу звертайте на необхідність післясадивного поливу дерев. Для цього зро­біть лунку, глибина якої дозволить залити 3—4 відра води. Полив сприяє рівномірному осіданню грунту, заповненню порожнин біля коре­нів і витісненню повітря. Після поливу лунки замульчуйте перегноєм, торфом або компостом шаром 6—8 см.

Суниці також можна висаджувати навесні, особливо в малосніжних степових районах. В останні роки розсадницькі господарства з метою одержання безвірусного садивного матеріалу суниць стали викопувати розсаду восени, зберігати її при відповідній температурі і реалізувати лише навесні. Тому доводиться й любителям висаджувати її у цю пору року. Але робити це необхідно якомога раніше — як тільки дозволить стан грунту. Зволікання з висаджуванням розсади призведе до її ослаб­лення і поганого приживлення. Схеми посадки такі ж, як і при літньому садінні. На висаджених навесні рослинах видаліть квітконоси, щоб не зав’язувались ягоди, які можуть сильно виснажувати рослини.

Щоб одержати ягоди суниць у ранні строки, частину грядок з ранніми сортами (краще Київська рання) вкрийте плівкою на дугах, заготовлених з осені, або поставте переносні каркаси. На початку танення сніг посипте попелом, а через кілька днів на дуги накиньте плівку.

Під укриттям швидше розтане сніг, поспіє грунт і почнуть рости суниці. Однак не допускайте перегрівання рослин. З настанням жарких днів спочатку від­крийте торці на цих укриттях, а при необхідності плівку зніміть зовсім.

На 10—15 днів раніше, ніж з відкритих грядок, можна одержати суниці, якщо висадити їх по перфорованій чорній плівці. Для цього зробіть грядки шириною 120—150 см з дещо округлою поверхнею, щоб на них не застоювалась вода.

Вкрийте їх плівкою, в якій за вибраною схемою зробіть отвори діаметром 10—12 см, в них висадіть розсаду. Догляд звичайний. Не допускайте застоювання води, щоб не було ви­мокання суниць і утворення порожнин під плівкою, що може бути причиною опіків рослин.

Tags:

Leave a Reply