You are here: Home > Сад город > Удобрення квіткових рослин

Удобрення квіткових рослин

Під усі квіткові рослини потрібно вносити органічні та міне­ральні добрива. Органічні добрива краще вносити у вигляді пере­гною або компосту з розрахунку 6—8 кілограмів на 1 квадратний метр грунту. Для нейтралізації кислотності грунтів слід вносити від 200 до 400 грамів вапна на 1 квадратний метр.

З мінеральних добрив вносять на 1 квадратний метр площі: суперфосфату 40—80, хлористого калію 30—40 і азотних добрив 20—ЗО грамів. На чорноземних грунтах норми добрив можна змен­шити наполовину.

Органічні добрива (перегній, торф, компост), а також фосфорні і калійні добрива треба вносити восени перед оранкою або пере­копуванням грунту. Азотні добрива слід вносити тільки весною.

Багаторічною практикою встановлено, що велика кількість квіткових культур не переносить свіжого гною. Наприклад, брат­ки трибарвні, посаджені на удобреному свіжим гноєм грунті, мо­жуть зимою випріти, тюльпани, нарциси та інші погано зберігаю­ться взимку, у гладіолусів на квітоносі рідшають квітки.

Крім внесення основних добрив, квіткові рослини протягом літа слід підживлювати. Для підживлення беруть розведений коров’як (1 частина коров’яка і 5—6 частин води) або мінеральні добрива (розчиняють 1—2 грами суміші азотних і фосфорно-калій­них добрив на 1 літр води). Підживлюють рослини 2—3 рази на літо: перший раз після сходів чи укорінення розсади, другий раз перед утворенням бутонів та ще раз перед цвітінням.

Підживлення квіткових рослин розчинами добрив провадять у міжряддях або навкруги рослин. Добрива вносять у борозни, які перед цим заливають чистою водою. Після підживлення боро­зни знов загортають землею. Розчини вносять з розрахунку 1 відро розчину на 2—3 метри борозни.

Багаторічні квіткові культури підживлюють сухими мінераль­ними добривами. Для цього беруть суперфосфату 15—25, калійних добрив 10—15 і азотних 10 грамів на 1 кв. м. Рослини починають під­живлювати рано весною, коли розмерзається грунт.

Leave a Reply