You are here: Home > Сад город > Стратифікація насіння

Стратифікація насіння

Як тільки доспіє грунт, висійте в розсадник стратифіковане насіння, з якого виростуть підщепи для літньої окуліровки. Насіння виставте з приміщення або льодовні на тепле, добре провітрюване місце, підсушіть до сипучості, але слідкуйте, щоб не підсихали проростки.

Насіння кісточкових, зерняткових, горіхоплідних та інших культур проростає дуже повільно 1 нерівномірно, а часто й зовсім не дає сходів. Для покращення умов проростання його стратифікують у шарі піску, торфу, моху, тирси або вермікуліту.

Насіння заздалегідь замочують на 10—24 години у воді кімнатної температури і вже після цього пере­кладають шаром зволоженого стратифікаційного матеріалу товщи­ною 2—5 см або перемішують у співвідношенні 1 : 3. Стратифікацію можна проводити в різному посуді, але обов’язково забезпечити добру аерацію (провітрювання) і дренаж.

Строк стратифікації насіння яблуні 60—70 днів, груші — 45—60 днів при температурі 0—5 °С, дикої черешні, аличі, персика, антипки 90— 110 днів при 0—4°, а теплолюбних абрикоса і мигдалю при 3—8″ 20— ЗО днів.

Особливої уваги потребує пророщування насіння з щільною оболонкою і те, що дуже довго не проростає (калина, кизил, глід, ялівець). Таке насіння 80—90 днів слід тримати при температурі 20—25 °С, а по­тім такий же строк при 0—8 °С. Таким чином, щоб висіяти насіння цих порід у квітні, потурбуватись про їх пророщування слід уже в жовтні — листопаді.

Може статись і так, що насіння накільчилось, а грунт ще не доспів. У цьому випадку його виставте в холодильник, льодовню або закопайте у сніг з таким розрахунком, щоб температура там була О °С.

При необхідності насіння відокремте від субстрату і висійте в за­готовлені через 60—80 см борозни глибиною 3—4 см для зерняткових і 4—7 см для кісточкових порід (чим більше насіння, тим глибше його висівають).

Навіть стратифіковане насіння сходить дуже повільно. Тому щоб визначити рядки і полегшити догляд, у борозни бажано одночасно висіяти невелику кількість насіння редиски.

Догляд включає регулярне розпушення грунту, видалення бур’янів, поливи і підживлення. Рослини в рядку залишайте через 8—10 см. При добре організованому догляді до липня — серпня виростуть підщепи.

Tags:

Leave a Reply