You are here: Home > Сад город > Щеплення вічком та живцем

Щеплення вічком та живцем

Найбільш поширене щеплення вічком (окулі­рування) та живцем. Окуліруванням щеплять мо­лоді рослини або гілки віком 1—2 роки. Гілки старшого віку перещеплюють живцем.

Окулірування. Найчастіше щеплять вічком у липні — серпні. Живці нарізають з однорічного приросту. Використовують пагони довжиною 0,3 м і більше.

Щоб запобігти підсиханню живців, зра­зу ж відрізають листки, залишаючи черешки зав­довжки 0,5—1 см. Для щеплення використовують вічка з середньої частини пагона. Зрізаний щиток з брунькою має бути близько 3 см довжиною з тонким шаром деревини.

Його відразу вставляють в Т-подібний розріз кори на підщепі, місце щеп­лення міцно обв’язують поліетиленовою плівкою. Окулірування у Т-подібний розріз (під кору) можливе лише в період активної діяльності кам­бію, коли кора на підщепі добре відростає.

Як­що ж камбіальна активність знизилась і кора від­стає погано, добрі наслідки дає окулірування щит­ком уприклад. При цьому на підщепі роблять поздовжній зріз кори з тонким шаром деревини завдовжки 3—4 см. Щиток з брунькою на прище­пі зрізають такого ж розміру і вставляють у над­різ на підщепі. Місце щеплення обв’язують поліетиленовою   плівкою,    яку    знімають    через   35— 40 днів.

Щеплення живцем. Підщепи завтовшки близь­ко 1 см щеплять способом копулірування; 1—-З см — вприклад; понад 3 см — за кору або в роз­щіп. Останній спосіб не придатний для кісточко­вих порід.

Спостереження показали, що ріст пагонів із живців, щеплених до початку сокоруху (у берез­ні — квітні), починається майже в ті ж строки, що й на не перещеплених деревах.

Прищепи дають сильний приріст, пагони встигають добре визріти. Живці для щеплення нарізають з однорічних па­гонів, які заготовляють у період спокою дерев, краще до настання великих морозів, і зберігають у прохолодному підвалі у вологому середовищі (мох, пісок, тирса).

Tags:

Leave a Reply